Gather AI, drone envanter rakibi Ware’i satın aldı

rent a car 34

Bir katılımcının bir etkinlikte stant alanı için ödeme yapması, ancak sonuçta gösteri yapmaması her zaman biraz can sıkıcıdır. Boş masa, fotokopisi çekilmiş tabela parçası – belki de komşu stantlardan biri bu yeri ilhak etmiştir. Zaman zaman üfürümler oluyor.

Ware’in Nisan ayında ProMat’taki göze çarpan yokluğu, ikinci kampa düştü. Ne de olsa drone envanteri kolay bir iş olamaz. Körfez Bölgesi girişiminin sosyal medya cephesindeki radyo sessizliği bu tür spekülasyonlara kesinlikle yardımcı olmadı. Şirketin Twitter, Facebook ve kendi bloguna yaptığı son paylaşımlar Şubat ayında yükseldi.

Ware CEO’su Hank Skorny, TechCrunch ile yaptığı bir konuşmada, “Şubat ayında, önceki CEO, ProMat’a gitmeye hazırlanırken tam da istifa etti” dedi. “Birkaç yıldır oradaydı ve halletmesi gereken bazı kişisel işleri vardı, ama bu bir nevi son dakikaydı. Cuma günü bir telefon aldım, Pazartesi günü başlayıp başlayamayacağımı sordum ve konuya atladım.

Ware, o sırada yorum isteğime yanıt vermedi. Görünüşe göre şirket bir CEO değişikliğinden daha fazlasını yaşıyordu. Şirket ayrıca satın alındı AI toplayınbaşlıca rakiplerinden biri.

Gather AI CEO’su Sankalp Arora, TechCrunch’a “Yedeklilik açısından teknoloji oldukça genç” dedi. “Orada tamamlayıcı yönler var ve bunu nasıl birlikte ele alacağımızı keşfediyoruz. Birleştirme nedenlerinden biri, hitap ettiğimiz pazar açısından alanın ölçeğinin küçük olmamasıdır. Çözüm talebinin kaçtığını görüyoruz. Ware and Gather müşterilerine Gather’in getirdiği daha olgun teknoloji ve Ware’in sahip olduğu pazara açılma yaklaşımıyla hizmet verilebilmesi mantıklı geldi.”

Elbette bu teklifin anahtarı “adresli pazar”. Depo envanteri, elbette, büyük bir pazardır. Öte yandan, bu envanteri izlemek için dronları kullanmak, hala nispeten yeni ve yeni bir fikir. En önemlisi, IKEA’nın Verity ile 16 ülkedeki mağazalara yaklaşık 100 envanter uçağı getiren ortaklığı da dahil olmak üzere, yüksek profilli benimsemeler oldu.

Pittsburgh merkezli Gather, Ware’in kaynaklarını kullanmanın kendi ölçekleme yeteneğini hızlandıracağını umuyor. Birleşik şirket 25 müşteriye hizmet verecek. Her ikisi de sırasıyla kaç müşteriye sahip olduklarını açıklamadı, yalnızca birleşik rakamın satın alma öncesi “nispeten eşit bir şekilde bölündüğünü” açıkladı.

Gather, geçen yıl 20 milyon dolarlık A Serisi topladı. Bu arada Ware, 2020’nin sonuna doğru 2,5 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu duyurdu. Skorny, Ware’in CEO rolüne adım attığında ek bağış toplamayı düşündüğünü söylüyor. “Bir tur yükseltmeye bakmaya başladım” diye açıklıyor. “Finansman konusunda anlaşmalar yaptım. Pazar çok hızlı büyüdüğü için satın almayı da değerlendirmek istedim. Bizden talep edilen konuşlandırmaların sayısı artıyordu.”

Arora, Gather’ın “nakit konusunda oldukça iyi durumda olduğunu”, ancak “ölçek bizi fon aramaya zorlayabilir. [It’s] Hank olarak birlikte değerlendirecek bir şey [joins the company.]” Gather’ın çalışan sayısı şu anda 30’ların ortasında. Ware’inki bu sayının yaklaşık yarısı kadardı. Birkaç Ware çalışanı şimdiden Gather’ın ekibine katıldı. Arora, geri kalanına gelince, “bu geçişin neye benzediğini anlamaya çalışıyoruz” diyor.

İki ekibin yalın kalmasının ana nedenlerinden biri, insansız hava aracı donanımını kendi bünyesinde oluşturmama kararıdır. Ware, büyük ölçüde Skydio’ya güvenirken, Gather öncelikle DJI’yı kullandı. Bununla birlikte, nihayetinde, yeni Gather (Ware’in markası ortadan kalkıyor), donanım bilinemezciliğiyle gurur duyuyor.

Robotik, bir kuruluş olarak donanıma çok fazla yatırım yapmanız, ardından ortaya çıkıp belirli bir kullanım senaryosu sunmanız gereken bu garip yerdeydi” diyor Arora. “Birçok durumda, pek çok özel kullanım durumu olmayan genel bir donanıma sahipsiniz. Yaklaşımımız şuydu: [can make drones operate indoors]kurucu ekibimizde olduğu gibi, bir yazılım şirketi gibi ölçeklenebilirsiniz.”

Finansal detaylar açıklanmadı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın