Realtime Robotics, son artışından aylar sonra 9,5 milyon dolar daha topladı

Gerçek Zamanlı Robotik 2021’de iki çatallı 31 milyon dolarlık A Serisi duyurusundan bu yana istikrarlı bir şekilde fon topluyor. Bu haftaki 9,5 milyon dolarlık duyuru, geçen Eylül’ün hızlı bir devamı niteliğinde. 14.4 milyon dolar zam. Shinhan GIB ve Kyobo Life Insurance’ın yeni fonları, Boston merkezli firmanın bugüne kadarki zammı 54 milyon $’ın kuzeyine taşıyor. Finansman, etkili bir şekilde uzun süreli A Serisi olanın bir parçasıdır.

Geçen yıl bu zamanlar Realtime, üreticilerin robotları endüstriyel bir ortamda konuşlandırmasına yardımcı olan bir yazılım olan RapidPlan’ı piyasaya sürdü. Sistem, simülasyon, kontrol, görev yönetimi ve programlama dahil olmak üzere çeşitli farklı özellikler sunar. Şirket, yazılımın dağıtımcıları otomasyon kurulumundan “haftalar veya aylar” kurtarabileceğini söylüyor.

CEO Peter Howard yaptığı açıklamada, “Üreticilerin günümüz endüstrisinde uyum sağlama ve rekabet etme yeteneklerini geliştirmek için robot teknolojilerini benimsemelerini hızlandırmaları ve bu yatırımın geri dönüşünü hızla gerçekleştirmeleri gerekiyor” dedi. “RapidPlan, bu çabaları mükemmel bir şekilde tamamlayarak programlamanın, konuşlandırmanın ve robot kontrolünün optimize edilmesini sağlıyor.”

Görsel Kaynakları: Gerçek Zamanlı Robotik

Pandemi boyunca endüstriyel otomasyona olan ilgi önemli ölçüde arttı, ancak arzu ve dağıtım arasında oldukça fazla kopukluk var. Bazı donanım üreticileri kendi tescilli sistem yönetimi yazılımlarını sunar, ancak farklı görevleri yerine getiren çok sayıda farklı sistemi yönetmek hala önemli bir sorundur. Buna göre, son birkaç yılda robotik alanında en sıcak kategorilerden biri haline geldi.

Realtime’ın sunduğu teklifler, özellikle onlarca yıldır otomasyonun ön cephesi olan üretim alanına odaklanmıştır. Elbette kategoride büyüme için hala çok yer var, ancak konuşlandırmayla ilgili çok fazla sürtüşme var. Firma daha önce BMW grubu da dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli müşteriyi duyurmuştu.

Shinhan GIB’den Damian S. Kang, “Şu anda imalat alanında mükemmel bir ekonomik ve istihdam baskısı fırtınası var” diyor. “Bu, tüketicilerin talep ettiği ürünleri sunmaya devam ederken daha verimli olmak ve maliyet yapılarını iyileştirmek için yeni teknolojileri ve uzun süredir devam eden sorunlara yaklaşımları benimsemeye yönelik sektör çapında bir ihtiyacı artırıyor.”

Realtime, finansmanın mevcut ve gelecekteki tekliflerinde dağıtım, ölçeklendirme ve Ar-Ge’ye gideceğini söylüyor. Howard, TechCrunch’a şunları söyledi: “Bu en son finansman, yenilikçi ürünlerimizi ve hizmetlerimizi küresel son kullanıcılara ve otomotiv ve otomatik depo endüstrilerindeki hat üreticilerine hızlı bir şekilde yaymak için kullanılacak.” Şirketin şu anda seçici işe alım yaptığını ekliyor: “Şirketin mevcut ürünleri iyileştirmesine ve yenilerini piyasaya sürmesine yardımcı olacak belirli roller alıyoruz. Özellikle, desteklenen robot portföyümüzü oluşturmak için robot kontrol mühendisleri arıyoruz; ürün yönetim ekibinin hem brownfield hem de sıfırdan alan sistemleri için robot döngü süresine, iş hacmine ve yatırım getirisine odaklanan yeni ürün ve hizmetleri nihai hale getirme çabalarını tamamlayacak ürün tasarım mühendisleri; ve kıdemli bir robotik yazılım mühendisi.”

Realtime şu anda 130 milyon dolar değerinde.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın