Akış hizmeti önemli bir büyüme yaşarken Redpanda, C Serisi’nde 100 Milyon Dolar kazandı

Kırmızı panda popüler açık kaynak akış projesi Kafka ile geriye dönük uyumluluğu korurken veri akışı için yeni bir yol sağlayarak şirketlerin modern bir bağlamda gerçek zamanlı olarak veri yakalamasına yardımcı olur.

Bugün şirket, duyurulmasından sadece 16 ay sonra, 100 milyon dolarlık bir C Serisi duyurdu. 50 milyon dolarlık B Serisi. Bu tür bir yörünge birkaç yıl önce yaygındı, ancak bu günlerde bir şirketin bu kadar hızlı bir şekilde 150 milyon dolar topladığını görmek çok daha nadir hale geldi.

CEO Alex Gallego, şirketin o kadar iyi performans gösterdiğini ve mevcut yatırımcıların ek yatırımla hızlanarak girişimin şaşırtıcı büyümesinden yararlanma fırsatını yakaladığını söyledi.

“Temelde bu turda aşırı talep var ve bu ortamda para toplamanın zor olduğundan bahsettiğinizi biliyorum, ancak bunun nedeni geçen yıl gelirimizi beşe katlamamız ve şirketin büyüklüğünü iki katına çıkarmamızdı – ve biz Gallego, TechCrunch’a verdiği demeçte, kelimenin tam anlamıyla yedi aydır tüm rakiplere karşı anlaşmayı kaybetmedi.

Zamanında B SerisiGallego, girişiminin yarattığı ürünün çekiciliğini şu şekilde açıkladı:

“Pazarda olan şey şu ki, akış artık yeni modern uygulamaların nasıl oluşturulacağının temel parçası. Yeni uygulamaların oluşturulacağı en alt katman olarak oturur. Ve bunun için birleştirmeye ihtiyacınız var ve bununla demek istediğim, sınırsız veri saklamaya ihtiyacınız var. Ve böylece tek başına bu özellik aslında pazarın nasıl algılandığını ve geliştiricilerin gerçek zamanlı veriler hakkında nasıl düşündüklerini değiştirdi, ”diye açıkladı Gallego.

Bu fikrin piyasada, belki de 2019’da şirketi kurduğunda öngördüğünden bile daha iyi yankı bulduğunu söylüyor. “Biz, CIO’nun harika göründüğü birkaç teknolojiden biriyiz çünkü faturalarını kestiler. yarısı, geliştiriciler teknolojiyi seviyor ve temelde Kafka’dan Redpanda’ya geçişin sıfır maliyeti var” dedi.

Şirketin çok hızlı büyüdüğünü ve pazara açılma, daha büyük müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklendirme ve müşteri desteği dahil olmak üzere üç alanda genişlemeye başlamak için sermaye akışına ihtiyacı olduğunu söylüyor. Dahası, şirketlerin büyük dil modelleri oluşturmasıyla platformun izin verdiği sonsuz veri saklama daha da önemli hale geliyor ve bu da şirketin büyümesini hızlandırıyor.

Müşteriler şu anda diğerlerinin yanı sıra Cisco, Akamai, Laceworks ve Vodaphone’u içermektedir.

Şirketin Şubat 2022’de yaklaşık 60 çalışanı vardı. Gallego’ya göre bugün 160 çalışanı var ve aktif olarak işe alıyor. Bir Latin lider olarak, çeşitliliğe sahip bir iş gücü oluşturma ihtiyacının farkında olduğunu ve liderlik ekibinden başlayıp oradan başlayarak şirketi ölçeklendirirken bunu yapmak için çalıştığını söylüyor.

Bugünkü tur, geri dönen üç yatırımcı tarafından yönetildi: Lightspeed Venture Partners, GV ve HaystackVC.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın