Twitter artık abonelerinin 25.000 karakter uzunluğunda tweet atmasına izin veriyor

Elon Musk’tan beri Twitter’ı devraldı, platform, bir tweet ile gönderebileceğiniz içeriğin sınırlarını genişletiyor. Şirket son hamlesinde ücretli kullanıcılar için bir tweetin karakter sayısını 25.000’e çıkardı.

Şirket, bugün Twitter Blue sayfasında limiti belirten değişikliği yaptı. Twitter’da bir mühendis olan Prachi Poddar da geçen hafta uzun bir tweet atarak değişikliği duyurdu.

Şubat ayında Twitter, limiti şu kadar artırdı: 4.000 karakter, daha sonra Nisan ayında 10.000 karaktere genişletildi. O zamanlar şirket, kalın ve italik gibi metin biçimlendirme özellikleri için destek de sunmuştu.

Önceki yönetim altında, şirket geçişten bir değişiklik yaptı Son on yılda 140 karakterden 280 karaktere. Ve bu adım için, kullanıcıların tepkisiyle karşılaştı.

Sosyal medya şirketi, tweet’ler için karakter sınırını artırmanın yanı sıra Twitter Blue abonelerinin daha uzun videolar yüklemesine de olanak sağladı. Geçen Aralık ayında Twitter, ücretli kullanıcıların 1080p’de 60 dakikalık videolar yüklemesine izin vermeye başladı. Geçen ay bu limiti artırdı. iki saatlik videolar. Müzik yayıncıları başarısız olduğu için Twitter’a dava açtı platformda lisanssız müzik kullanımını durdurmak için – dava açarken, davacılar video genişletme özelliğini not ettiler.

Yeni karakter sınırı genişletmesiyle, kullanıcılar muhtemelen uzun biçimli makaleler veya kısa öyküler yayınlayabilir. Musk bunu yaparken kelimelerin tükenmediğinden emin oluyor. Twitter ile karşılaştırıldığında, rakip platformlar gibi Mastodon (500 karakter) ve Mavi gökyüzü (300 karakter) gönderi başına çok daha düşük limitlere sahiptir. Ve bu uzun gönderileri platformda okumanın sıkıcı olabileceği doğru. Belki Twitter bundan sonra kullanıcılar için okuma deneyimini iyileştirmeyi düşünebilir.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın