Twitter, Blue aboneleri için 10.000 karakter uzunluğunda tweet’leri kullanıma sunuyor

Twitter, Blue abonelerinin, sanki sosyal ağ rakip bir haber bülteni platformuyla rekabet etmeye çalışıyormuş gibi, 10.000 karakterlik gönderiler göndermesine izin verecek yeni bir özellik tanıttı. Bununla birlikte, bu Twitter ayrıca kalın ve italik metin biçimlendirme desteği ekledi.

Şubat ayında, sosyal ağ tanıtıldı 4.000 karakter uzunluğunda İnsanları konu başlıkları yerine daha uzun gönderiler yayınlamaya teşvik etmek için Blue aboneleri için tweetler.

Bu şirketin uzun biçimli yazmaya yönelik baskısı, Elon Musk’ın yaratıcılardan para kazanma araçlarını tanıttığı bir zamanda geliyor. Perşembe günü, o ilan edildi içerik oluşturucuların para kazanma için başvurabileceği ve kullanıcılara abonelik sunabileceği. Önümüzdeki 12 ay boyunca Twitter, Apple veya Google’a %30’luk kesintilerini ödedikten sonra tüm parayı yaratıcılara verecek. Bunu yayınlayın, Apple/Google vergisi %15’e düşecek ve sosyal medya şirketi içerik oluşturuculardan küçük bir ücret alacaktır.

Ancak, Google’ın şartları belirtmek abonelik ücretlerinin yalnızca %15’ini aldığı. Dolayısıyla Musk’ın neden arama devinin ücretinin %30 olduğunu söylediği net değil.

Şu anda, içerik oluşturucular aylık 2,99 ABD Doları, 4,99 ABD Doları ve 9,99 ABD Doları tutarında abonelik sunabilir. Twitter’ın tüzük İçerik oluşturucuların para kazanmaya hak kazanabilmeleri için en az 18 yaşında olmaları, 10.000 aktif kullanıcıya sahip olmaları ve son 30 gün içinde en az 25 kez tweet atmış olmaları gerektiğini belirtir.

Şu anda, Twitter’ın para kazanma programı şu anda yalnızca ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir, ancak Musk, şirketin çalışma Programın diğer ülkelere genişletilmesi konusunda.

Bu para kazanma yeniden lansmanı, esasen şirketin Super Follows programının yeniden markalaşmasıdır. ilk olarak 2021’de tanıtıldı. Musk, yeni bir araç gibi görünmesini sağlamak için metin biçimlendirme ve daha uzun videolar gibi birkaç özellik ekledi.

Uzun biçimli yazı da tamamen yeni değildir. Geçen Haziran ayında şirket, adında bir program başlattı. Seçkin yazarlar için Twitter Notları. Ancak, bu program Musk altında kapatıldı. Şirketi devraldıktan sonra ayrıca haber bülteni aracı Revue’yu da öldürdüTwitter’ın 2021’de satın aldığı bir girişim.

Twitter ayrıca haber bülteni platformu Substack ile kıyasıya bir mücadele içinde. Notlar adlı Twitter benzeri bir besleme bu haftanın başlarında. Geçtiğimiz günlerde sosyal ağ Substack’e bağlantıları engellemeye başladı ve hatta izin verilmeyen yanıtlar, retweet’ler veya haber bülteni hizmetine bağlantı içeren tweet’lerde yer imleri.

Twitter Files’da birçok kez yazan Matt Taibbi, söz konusu Substack Notes’a geçeceğini, Musk yüklü Substack’in bir çalışanı olduğu için (Spoiler: değil).

Musk ayrıca Substack’i “Twitter klonlarını önyüklemek için Twitter veritabanının büyük bir bölümünü indirmeye çalışmakla” suçladı. Bu iddia tarafından reddedildi Substack CEO’su Chris Best.

Şubat ayında Tesla CEO’su söz vermişti Blue aboneleri ile reklam geliri paylaşımıancak özellik henüz hiçbir yerde görünmedi.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın