Shopify, tüccarlar için tek duraklı bir fintech olmak için doğrudan fatura ödemelerini ekler

Shopify İsrailli B2B ödeme girişimi ile iş birliği yaptı Melio çalıştırmak yeni bir fatura ödeme aracı ABD merkezli ticari müşterilerin kendi platformu aracılığıyla harcamalarını ve satıcılarını yönetmelerine olanak sağlamak için tasarlanmıştır.

S, Shopify’ın fintech ve ticaretin kesişim noktasında yer alma planındaki bir başka adım olduğunu belirtti.Shopify’da tüccar hizmetleri ortaklıkları ve para kazanma küresel başkanı hruti Patel.

Yeni özelliğin arkasındaki mantık, tüccarların faturalarını birleştirmek ve faturaları ödemek gibi sıkıcı görevlere daha az zaman ayırabilmeleri durumunda işlerini büyütmeye odaklanmak için daha fazla zaman harcayabilecekleri fikrine dayanıyor. aynı zamanda Patel, TechCrunch’a bir röportajda kısmen para hareketi yetenekleri isteyen tüccarlar tarafından yönlendirildi.

“WStripe tarafından desteklenen ödemeleri o gün kullanıma sunduğumuzdan beri fintech yolculuğundayız” dedi. “Bu bize ödeme verilerimizle ilgili tonlarca fikir verdi. Ardından 2016’da satıcılarımızın mikro ve makro borç verme ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan Shopify Capital’ı kullanıma sunduk. Ve geçen yıl, neredeyse bir para yönetimi aracına benzeyen Shopify Balance adını verdiğimiz şeyi kullanıma sunduk.”

Shopify, fatura ödeme özelliğini mevcut ürününe – ve tüccar müşterilerinin işlerini yürüttüğü yerle aynı yere – yerleştirmek için kasıtlı olarak çalıştı çünkü bunun mağaza yönetimi içinde tamamen entegre bir borç hesapları çözümü olmasını istiyordu.

Patel, “Bugün bankaların ve finans kurumlarının fatura ödemesini nasıl sunduğuna bakarsanız, bu oldukça yönlendirmeli bir deneyimdir,” dedi. “…Ancak bu deneyimlerin çoğu, yalnızca bir banka hesabına bağlandıkları ve bunları tek bir ödeme yöntemiyle kullanmalarına olanak tanıdığı için oldukça bozuk.”

Buna karşılık, Shopify satıcılarının banka hesabı, Shopify Bakiyesi, kredi veya banka kartı veya ACH banka havalesi gibi çeşitli finansman kaynakları seçeneklerine sahip olacağını söyledi. Bir satıcı onları kabul etmese bile kredi kartlarıyla bile ödeme yapabilirler.

Patel, “Önemli olan yalnızca hangi ödeme yönteminin ve bunun nasıl seçileceğine ilişkin maliyet opsiyonelliği değil, aynı zamanda ödemeleri planlamalarına izin verdiğimiz hızdır” diye ekledi. Örneğin Shopify, ödemelerin yapılmasına izin verebilir geleneksel bir bankadan dört gün önceye kadar, dedi. Satıcılar ayrıca ödemeleri önceden planlama seçeneğine de sahiptir.

Patel’e göre fatura ödeme özelliği, tüccarları için ücretsizdir ancak kredi kartı gibi belirli ödeme yöntemleriyle ilişkili “minimum ücretler” vardır.

“Bunu tüccarlarımız için yapmak istememizin nedenlerinden biri, özellikle çok pahalı abonelik planlarını karşılayamayan küçük tüccarlar için ne kadar fatura ödemesinin bir sorun olduğu yönünde duyduğumuz bazı geri bildirimlere geri dönmektir” dedi.

Dahili olarak fatura ödeme olanağına sahip olmak, Shopify’a nasıl ve hangi satıcılarla harcama yaptıklarına ilişkin içgörüler sunacaktır.

Patel, “Ve bugün bankalar bu kavrayışa sahipler, ancak bununla gerçekten hiçbir şey yapmıyorlar çünkü küçük işletmeler için vitrinler işletmiyorlar” dedi. “Yapmak istediğimiz şey, tüccarlarımız için daha fazla gelir elde etmemize yardımcı olacak bu verilere gerçekten sahip olmak.”

Shopify, yalnızca genel olarak “milyonlarca satıcı” ile çalıştığını belirterek ABD’de kaç satıcıya sahip olduğunu söylemeyi reddetti.

Gelen kutunuzda daha fazla fintech haberi ister misiniz? Üye olmak Burada.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın