Shadow, Avrupa’daki bulut bilişim tekliflerini yeniliyor

Gölgebulutta bir oyun bilgisayarı sunan bir Fransız şirketi (arasında diğer şeyler), bir basın toplantısında Avrupa’daki Shadow PC tekliflerini güncellediğini duyurdu. Esasen, şirket iki amiral gemisi abonelik planının fiyatlarını yükseltiyor ve bu fiyat için elde ettiklerinizi biraz iyileştiriyor. Şirket zaten ABD’de benzer bir değişiklik yapmıştı.

Shadow’un bulut bilgi işlem hizmeti, yakınınızdaki bir veri merkezindeki tam teşekküllü bir bilgisayara erişmenizi sağlar. Windows çalıştırır ve üzerine istediğiniz her şeyi yükleyebilirsiniz. Örneğin, oyunları Steam, Adobe Premiere Pro veya Microsoft Excel’e yükleyebilir ve bunları oyun oynamak, yoğun bilgisayar gerektiren işler veya genel olarak bilgisayar işleri için kullanabilirsiniz.

Bugünden önce Shadow’un abonelik fiyatı, 12 GB RAM, 256 GB depolama ve bir Nvidia GTX 1080’nin (bir P5000 GPU) profesyonel eşdeğeri ile aylık 29,99 €’dan başlıyordu.

Şirketin yeni temel aboneliği, 256 GB yerine 512 GB depolama alanıyla şimdi 32,99 €’dan başlıyor. Spesifikasyonlar başka türlü değişmiyor. Çok talepkar olmayan oynaması ücretsiz oyunlar oynamak istiyorsanız ve çoğunlukla 1080p’de oynamak istiyorsanız, bu yapılandırma iyi çalışır.

Ancak bulutta üst düzey bir oyun bilgisayarı arıyorsanız, Shadow’un tüketiciler için “Güç Yükseltmesi” adı verilen premium bir aboneliği vardır. Bugünden önce kullanıcılar, 8 vCore, 16 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip bir AMD Epyc 7543P alacaktı. Güç Yükseltmesi aboneliği eskiden aylık 44,98 Euro’ya mal oluyordu.

Şimdi Shadow, RAM’i 16 GB’tan 28 GB’a ve depolamayı 256 GB’tan 512 GB’a çıkarıyor. Bu abonelik şimdi aylık 49,98 € tutarındadır. Her iki durumda da, Shadow temelde abonelik fiyatlarında %10’luk bir artış uyguluyor.

İyi haber şu ki, mevcut aboneler yeni planlara geçmek zorunda kalmayacak. 256 GB depolama alanından memnunlarsa hiçbir şey yapmaları gerekmiyor. Elbette, daha fazla depolama alanı istiyorlarsa, kullanıcılar hesap ayarlarından yeni planlara geçebilirler.

Shadow ayrıca ilk abone olduğunuzda 9,99 €’luk bir aktivasyon ücreti sunuyor. Üç aylık peşin ödeme yaparsanız, şirket bu aktivasyon ücretlerini sallıyor. Shadow’un bu aktivasyon ücretlerini tanıtmasının nedeni, yeni abonelerin %42’sinin aslında geri gelen aboneler olmasıdır.

Görsel Kaynakları: Romain Dillet / TechCrunch

Yeni özellikler ve yeni segmentler

Shadow müşterileri, Shadow PC’lerine şirketin Windows, macOS, Linux, iOS, Android vb. üzerindeki uygulamalarından biriyle erişebilir. pc.shadow.tech. Örneğin, bir profesyonelseniz ve müşterinizin ofisinde kontrollü bir ortamda sunum yapmak istiyorsanız bu özellikle yararlı olabilir; bu özellik bu yazı yazıldığı sırada henüz yayında değil.

Şirket ayrıca dosya ve klasörleri yerel bilgisayarınızdan Shadow sanal makinenize sürükleyip bırakma özelliğini de sunuyor. Bu dosyalar internet üzerinden iletilecek ve sorunsuz bir şekilde sanal makinenizin sabit diskine inecektir. Bu özellik, masaüstü uygulamalarının beta sürümlerinde zaten yayında.

Görsel Kaynakları: Gölge

Shadow çoğunlukla video oyunları oynamak için kullanılırken, şirket diğer kullanım durumlarını da genişletmek istiyor. Örneğin, şirketin şu anda çeşitli veri merkezlerine yayılmış 30.000 GPU’su var. Etkinleştirmeyi planlayan gölgeler nokta hesaplama Saat başına 0,185 ABD dolarından başlayan fiyatlarla GPU görevleri için.

Shadow ayrıca kurumsal müşteriler için abonelik planlarına sahiptir. Yapımcılar için Gölge (serbest çalışanlar ve küçük şirketler) ve Kuruluş için Gölge (büyük kurumsal müşteriler).

Gelecekte üniversitelerin kontrollü bir ortamdaki sınavlar için Shadow’u kullandığını, hassas verileri işleyen kamu idarelerini vb. hayal edebilirsiniz. ilginç bir oyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın