Google, Android TV’de kiralama ve satın alma işlemleri için yeni bir mağaza sekmesi sunuyor

Google bugün, kullanıcıların satın alınabilecek ve kiralanabilecek içeriklere göz atmalarını sağlamak için Android TV’de yeni bir “Mağaza” sekmesini duyurdu. Şirket, bu özelliği bugünden itibaren ABD’deki tüm Android TV cihazlarında kullanıma sunuyor.

Yeni sekme yeni başlıkları keşfetmenizi sağlarken, küçük resimlerden oluşan bir döngü içeren “Kitaplık” adlı bir bölüm size Google Play Filmler ve TV, YouTube, Google TV veya Android TV’den satın almış olduğunuz filmleri ve TV şovlarını gösterir.

Kullanıcılar ayrıca Android TV’den içerik satın alabilir ve ardından çevrimdışı olarak veya başka bir cihazda izlemek üzere Google Play Filmler ve TV üzerinden indirmek için telefonlarını veya tabletlerini kullanabilirler.

Geçen yıl Amazon, Prime Video’yu yeniden tasarladı ve ayrıca başlıklara ve kanallara daha fazla önem verdi. satın alınabilir veya kiralanabilir.

Google, yeni Mağaza sekmesinin önümüzdeki birkaç hafta içinde dünya çapında Android TV kullanıcılarının kullanımına sunulacağını söyledi.

Arama devi, Android TV ekosistemini büyütmede iyi ilerleme kaydetti. Geçen yıl, şirket birden fazla olduğunu söyledi Aylık 110 milyon aktif Android TV cihazı.

Google ayrıca Android 14’ü Android TV cihazlarına sunmaya hazırlanıyor. Buna göre 9to5Googleyazılımın beta sürümü, kullanıcıların metin ölçekleme, kalın metin ve renk açıklaması gibi seçenekleri içeren üst düzey bir erişilebilirlik menüsü gibi özelliklere sahip olacağını öne sürüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın