Quandri, sigorta komisyoncuları ve acentelerine süreç otomasyonu getirmek için A Serisi’ni 8,5 milyon dolar artırdı

Robotik süreç otomasyonu (RPA) bir süredir moda bir kelime olmuştur, ancak işletmelerin iş akışlarını otomatikleştirmelerine yardımcı olmaya çalışan bu araçların çoğu genelci olma eğilimindedir. KuandriKanada, Vancouver merkezli bir girişim olan , sigorta sektörü için dijital çalışanları ile çok farklı bir yaklaşım benimsiyor. Şirket bugün, Defined Capital ve mevcut yatırımcılar Aviso Ventures, Rebellion Ventures, N49P ve Good News Ventures’ın katılımıyla FUSE liderliğinde 8,5 milyon $’lık A Serisi tur topladığını duyurdu. Toplamda, şirket şimdi 10 milyon dolar topladı.

Şirket kardeşler tarafından ortaklaşa kuruldu jackson (CEO) ve Jamieson Fregeau (başkan). Jackson daha önce Revenue Accelerator’ın CTO’suydu, Jamieson ise Open Ocean Robotics dahil olmak üzere bir dizi donanım merkezli şirkette çalışıyordu. Jackson, Revenue Accelerator’dayken, tekrarlayan veri girişi görevlerini otomatikleştirmek için bir dizi bot oluşturduğunu belirtti. Böylece kardeşler hangi ürünü geliştireceklerini düşünürken, RPA’ya farklı bir bakış açısı getirmeye karar verdiler.

“Hiç kimse gerçekten bir müşteri için özel olarak bir bottan bahsetmiyordu. Şuna benziyordu: Bu yeteneği bir müşteriye verirdiniz. Ve sonra gidip tüm bu şeyleri gerçekten katı bir şekilde yapılandırmaları ve inşa etmeleri gerekecekti. Ve bu, çok sayıda şirketin bu tür teknolojiye erişmesini engelledi çünkü teknik kaynakları yok – veya teknik kaynakları varsa, operasyonel otomasyona değil, çok özel temel ürünlerine uygulanıyorlar.”

Quandri’nin inşa ettiği şey, geleneksel RPA’dan çok ‘hizmet olarak robot’a benziyor. Quandri, otomasyonu kendileri oluşturmak yerine, esasen bu robotları müşterileri için önceden oluşturuyor, bu da ekibin çok özel bir nişe odaklanması gerektiği anlamına geliyor. Jackson, sigorta alanında birkaç potansiyel müşteriyle çalıştıktan sonra ekibin bunun, aracıların ve acentelerin hala birçok tekrarlayan manuel iş yaptığı ve birçok verinin silolarda (hatta endüstrinin tüketici tarafı hızla modernleştiği için).

“Son yıllarda aracı kurumlar için çok fazla net yeni araç inşa edilmedi” dedi. “Diğer birçok sektörde meydana gelen büyük bir yenilik dalgası tarafından bir şekilde göz ardı edildi.”

Şu anda, Quandri bu önceden oluşturulmuş robotlardan üçünü sunuyor: Temsilcilerin yenileme üzerine politikaları karşılaştırmasına yardımcı olan Renewal Reviewer, kullanıcıların dosyaların doğru ve bağlamsal olarak adlandırıldığından emin olmalarına yardımcı olan bir araç (“1847AHDKS812 BROKER” değil) ve Download Director, bir eşleşmeyen politikaları ve eDoc’ları doğru hesaplarla eşleştiren ve ardından talepleri eşleştiren hizmet, gerektiğinde üretici komisyon tutarlarını doğrular.

Jackson, şirketin şu anda %100 sigorta endüstrisine ve özellikle Kuzey Amerika aracı kurumlarına odaklandığını söyledi. Uzun vadede, ekip dallara ayrılabilir ve teknolojisini diğer sektörlere uygulayabilir.

Trustpoint Services Başkanı Angela Trimble, “Botlar, ajansımız için oyunun kurallarını tamamen değiştiriyor” dedi. “Ajans Müdürüme, artık robotlarımız olduğu için can sıkıcı evrak işlerini içeren görevler söz konusu olduğunda ek çalışanlar alma konusunda endişelenmemize gerek olmayan bir noktada olduğumuzu söyledim.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın