Sesli Gazetecilik için Yeni Bir Uygulama olan New York Times Audio ile tanışın

New York Times bugün yeni sesli gazetecilik uygulamasının kullanıma sunulduğunu duyurdu. New York Times Ses, dinleyicileri her gün bilgilendirmek ve ilham almak için özel şovlar, gönderiler ve sesli makalelerle. Times muhabirleri ve editörlerinin küratörlüğünü yaptığı uygulama, haber, siyaset, sanat, iş, teknoloji, kültür, yaşam tarzı, spor ve fikir gibi çok çeşitli konularda günlük programlar içeriyor ve dinleyicilere dünya olaylarından yemek pişirme ipuçlarına kadar her konuda yeni bir bakış açısı sağlıyor. . Uygulama, iOS’ta haber aboneleri tarafından kullanılabilir.

New York Times Ses özel şovlar, hafta içi her sabah dinlemeniz için temel şeyleri size getiren günlük haber ve fikirler oynatma listesi, bir gün erkenden “This American Life”ın yeni bölümleri ve The New York Times ile diğer önde gelen yayıncılardan bir dizi anlatımlı makale içerir. . İle New York Times SesThe Times, dinleyicilerin ilgisini çekmek, onları bilgilendirmek ve onlara ilham vermek için tasarlanmış büyüleyici bir hikaye anlatımı için canlı bir yuva inşa etti.

Audio Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Stephanie Preiss, “The New York Times’ı deneyimlemenin yeni bir yolunu daha fazla kişiye tanıtmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Sesli gazetecilik hikayeleri hayata geçirme gücüne sahip ve uygulamamız artık izleyicilerimizin okumanın bir seçenek olmadığı anlarda köpek yürüyüşlerinde, işe giderken The Times’ı yanlarında götürmelerine olanak tanıyor. New York Times Audio’yu haber abonelerine sunmak, Times aboneliğine gün boyunca daha fazla anda daha fazla değer katmamızın bir yoludur.”

Audio direktörü Paula Szuchman, “2017’de ‘The Daily’nin piyasaya sürülmesiyle The Times, yeni bir sesli gazetecilik biçimi icat ederek podcast dünyasını temelden değiştirdi. Yeni uygulamamız, statükoyu bir kez daha yeniden düzenliyor. Audio’da anlatılan, Times editörlerinin küratörlüğünü yaptığı ve Times haber odası tarafından desteklenen günlük bir ön sayfa. ‘The Daily’den bu yana ilk yeni günlük şovumuz ve Kültür, Yaşam Tarzı, Yemek ve ötesindeki eleştirmen ve yazarlarımızın şaşırtıcı, keyifli, ilham verici hikayeleri de dahil olmak üzere üzerinde çalıştığımız şeyi paylaşmaktan daha büyük heyecan duyamazdım.”

“The Daily”, “The Ezra Klein Show”, “Hard Fork”, “Modern Love”, “The Run-Up” ve daha fazlası gibi tüm New York Times podcast’lerinin yanı sıra, New York Times Ses özellikler gösterileri yapıldı münhasıran uygulama için şunlar dahil:

  • Başlıklar: 10 dakika veya daha kısa sürede en iyi haberleri yakalamanızı sağlayan yeni bir sabah programı. Deneyimli Times muhabiri Annie Correal’ın sunduğu program, her sabah birkaç hikayeyi kapsıyor ve haber odasındaki muhabirleri dinlemenizi sağlıyor, böylece yalnızca birkaç dakikanız olsa bile neler olup bittiğine dair her zaman bir fikir sahibi oluyorsunuz.
  • Şort: Ne pişireceğiniz, izleyeceğiniz, okuyacağınız ve daha fazlası için size ilham veren yeni bir kısa seri. Times muhabirleri, editörleri ve eleştirmenlerinin yer aldığı yemek tarifi fikirleri, TV ve kitap önerileri – hatta seyahat ilhamı ve iyi yaşamak için ipuçları alın.

Diğer önemli noktalar New York Times Ses katmak:

  • günlük çalma listesi: Parlak ve erkenden hazır, günlük çalma listesi size hafta içi her sabah dinlemeniz için birkaç şey getiriyor. Temel ve ilginç olanın bir karışımı. Düşünün: En çok okunan haberler, artı kültür haberciliği, şaşırtıcı bir makale veya akşam yemeğinde ne pişirileceğine dair bir fikir. Çalma listesi her zaman bir saat veya daha azdır ve tamamını dinlemeseniz bile başka türlü duyamayacağınız hikayeleri gün yüzüne çıkarır.
  • Muhabir Okur: Onları haber yapan gazeteciler tarafından yüksek sesle okunan Times makalelerinden bir seçki. Bu parçalar çok çeşitli konuları kapsar ve hikaye ve nasıl hayata geçtiği hakkında daha fazla bağlam içerir. Doğrudan muhabirlerden haber almak, bu uygulamanın özel bir parçasıdır ve abonelerin beğeneceğini umduğumuz bir şeydir.
  • Dergi Standı: En iyi yayıncılardan uzun biçimli gazeteciliğin anlatımlı versiyonlarından bir seçki, daha önce Audm’de ​​bulunan çalışma. Bu uzun biçimli makaleler, örneğin uzun bir araba yolculuğunda veya yürüyüşe çıktığınızda okumak için zamanınız olmadığında dergi haberlerini takip etmek için harikadır.
  • “Bu Amerikan Hayatı”: Yeni bölümler uygulamamızda bir gün erken başlıyor. Ve Ira Glass’ın sunduğu ikonik radyo programının bir arşivine sahibiz. Uygulama, gösteriden farklı eylemlerin kısa kliplere bölünmüş bir “Bu Amerikan Hayatının En İyisi” bölümünü içerir, böylece çok fazla zamanınız olmasa bile gösterinin keyfini çıkarabilirsiniz.
  • “Seri”: “Serial”in alemlere layık tüm sezonları artı Serial Productions ve The New York Times’tan “The Trojan Horse Affair”, “The Coldest Case in Laramie” gibi yeni şovlar ve daha fazlası.
  • Atletik: Her ligin taraftarları için spor sohbet programları. The Athletic’ten basketbol, ​​futbol, ​​futbol, ​​hokey ve daha fazlasını kapsayan podcast’leri dinleyin.

New York Times Ses artık iOS’ta New York Times haber aboneleri için kullanılabilir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın