Senzai, LatAm şirketlerini doğru müşterilere yönlendirmek için AI optimizasyonundan yararlanıyor

İşletmeler en son ve en iyi yapay zeka araçlarına sahip olmak için çok para ödüyorlar, ancak işinizin amacı teknolojiyle ilgili olmadığında, genellikle tam AI etkisini elde edemiyorsunuz. Senzai bunu Latin Amerika’daki şirketler için değiştirmek istiyor.

Julian Lopez-Portillo ve Darren Timmins, Mexico City merkezli şirketi yaklaşık bir yıl önce kendi işlerinden ayrıldıktan sonra kurdular: Lopez-Portillo, yazılım şirketi Afiniti’de performans ölçümü ve tahmine dayalı modelleme ürünleri geliştiren ürün başkanıydı. AI kullanan. Bir dönem Afiniti’de de çalışan Timmons, Birleşik Krallık’ta telekomünikasyon şirketlerinde veri ve kurumsal mimaride çalıştı.

CEO Lopez-Portillo, TechCrunch’a her büyüklükteki şirketin yarattıkları tahmine dayalı modellemeyi nasıl uygulayacakları konusunda mücadele ettiğini gördüğünü söyledi. Bunun yerine, sonucu etkileyebileceklerini düşündükleri birkaç müşteriye teklifler, indirimler ve promosyonlar yağdırmaya odaklandılar.

Lopez-Portillo, “Yapay zekanın Latin Amerika’daki şirketlere nasıl uygulanabileceğine dair bu öğrenimlerden bazılarını getirmek için büyük bir fırsat olduğunu düşündüm çünkü onlar hala sorunları çözmek yerine araçlar oluşturmaya odaklanıyorlar” dedi. “İşletmeler için bu gerçek sorunu çözecek bir araç geliştirebileceğimiz, henüz ele alınmamış bir alan olduğunu düşündüm.”

Bu itibarla, Senzai’nin teknolojisi üç araca odaklanır: sonuçların iyileşmesi için hangi müşterilerin belirli satış ve pazarlama kampanyalarına yanıt verme olasılığının yüksek olduğunu belirlemek için etkiyi ölçme, deneme ve optimizasyon.

Senzai en erken aşamalarda. İlk olarak telekomünikasyon ve bankalarla çalışarak geçen ay hizmete girdi. Lopez-Portillo, şirketin performansa dayalı bir ücretle para kazanacağını ve müşteriler için üretilen değerin bir yüzdesini tahsil edeceğini söyledi.

Yıl sonunda resmi bir lansmana hazırlanırken, bu yıl üç müşteriyle lansman yapmak için 2 milyon dolarlık bir tohum öncesi tur topladı. ALLVP turu yönetti.

ALLVP’nin yönetici ortağı Jimena Pardo yaptığı yazılı açıklamada, “Yapay zeka şu anda ChatGPT’nin gelişiyle gerçekten ilgi odağında” dedi. “Yeni tür LLM’ler (büyük dil modelleri) açıkça çok güçlü ve şimdiden yeni bir yapay zeka araçları dalgasını doğuruyor, ancak sonunda tüm bunların ne gibi bir değer kattığını görmek için beklememiz gerekecek. Araçlara değil sonuçlara odaklanan Senzai’nin öne çıktığı yer burasıdır; gerçek değeri sunmak için (onunla rekabet etmek yerine) tüm bu yeniliklerden yararlanmak için mükemmel bir konuma sahiptirler.”

Bu arada Senzai, MVP’sini bu ilk birkaç müşteriyle geliştiriyor ve yeni finansmanı ürünü ölçeklendirmek ve ürün pazarına uygun hale getirmek için kullanacak.

Lopez-Portillo, “Şu anda sadece Afiniti’de sahip olduğumuz türden genel fikirleri uygulama meselesi,” dedi. “Bu müşterilerin çoğuyla zaten konuştuk, bu yüzden fikir inanılmaz bir hızla işe koyulmak.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın