Samsung katlanabilir telefonları için Android 12L dağıtımına başladı

Samsung katlanabilir telefonları için Android 12L dağıtımına başladıSamsung Android 12L güncellemesinin eski karşı koyabilir telefonlarına dağıtımına başladı. Şirket buna ayrıca, Galaxy Watch 4 serisi zeki saatlerini de Wear OS 3.5 ile güncelliyor.

Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3, Samsung’un Android 12L güncellemesini alan katlanabilir telefonları oldu. Android 12L ile beraber One UI 4.1.1 kullanıcı arayüzü de telefonlara geldi. Böylelikle Samsung’un 2021 model karşı koyabilir telefonları yazılım deneyimi bakımından 2022 model karşı koyabilir telefonlarıyla eşitlenmiş oldu.

Android 12L güncellemesinin dağıtımı sadece 2021 model cihazlarla sınırlı kalmayacak. Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Flip/5G ve özgün Galaxy Fold da önümüzdeki dönemde Android 12L ile güncellenecek.

Android 12L ve One UI 4.1.1 Samsung’un büyük ekranlı karşı koyabilir telefonu Z Fold 3’e yenilenmiş bir vazife çubuğu deneyimi getiriyor. Bu deneyimi Samsung Z Fold 4 ile kullanıma sunmuştu. Çoklu görev modlarını başlatan yeni hareketler ve kapak ekranıyla selfie çekebilmek gibi Z Flip 4 kabiliyetleri de Z Flip 3’e ekleniyor.

Samsung Android 12L güncellemesiyle birlikte giyilebilir ürünleri için de Wear OS 3.5 güncellemesini dağıtıma çıkardı. Şirket bu güncellemenin beta testlerini birkaç aydır sürdürüyordu. Bu güncelleme özellikle erişilebilirlik anlamında kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak yenilikler getiriyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın