Samsung Galaxy Z Fold 4 dayanıklılık testinden başarıyla geçti – Video

Samsung Galaxy Z Fold 4 dayanıklılık testinden başarıyla geçti – VideoSamsung’un en yeni karşı koyabilir telefonlarından olan Galaxy Z Fold 4, YouTube kanalı JerryRigEverything’in bıçak, çakmak ve kir dolu zorlu dayanıklılık testinden geçen son olarak aygıt oldu. Daha ilkin teste giren Fold 3 ve Fold 2 benzer biçimde, Fold 4 de bu testte hayatta kalmayı başardı. Ne var ki, geriye birkaç çizik ve bazı yanmış pikseller kaldı.

Ancak asıl sual, Fold 4’ün zaman testini geçip geçemeyeceği olarak bilinebilir. Samsung, dayanabilir ürün serisinin dayanıklılığını artırma, onları suya dayanıklı hâle getirme ve daha sert alüminyum çerçeveye sahip olan güçlü ekranlar ekleme yönünde önemli adımlar attı. Şirket, cihazlarının dayanıklılığı mevzusunda güven uyandırmak için hazırladığı videoyu daha ilkin yayınlamış olsa da, birkaç senelik kullanımla ne kadar iyi performans göstereceklerini hâlâ belirtmiyor.

Geçen yıl Galaxy Z Flip 3 yada Fold 3 satın almış olan birtakım kullanıcılar, cihazları satın aldıktan kısa bir müddet sonra, monitör çatlakları ve gözle görülür kırışıklıklar dahil olmak suretiyle çeşitli sorunlar yaşadıklarını bildirmişti. Ne var ki, bazı kullanıcılar ise geçen sene karşı koyabilir ürünü satın aldıktan sonrasında sıkıntı yaşamamış olsalar bile, şimdilere sorun yaşamaya başladıklarını belirtiyor. BBC’de teknoloji editörü olan Zoe Kleinman, Twitter’da Galaxy Z Flip 3’te olup biten bir kırışıklığın cihazın hem alt bununla beraber üst yarısını kullanılamaz hale getirdiğini paylaştı. Reddit’teki birkaç kullanıcı da satın almalarından aylar sonrasında benzer durumlara düşmüşe benziyor.

2019 senesinde tanıtılmış olan ilk Galaxy Z Fold‘un o yıl içinde piyasaya sürülmesi, hatalı bir monitör sebebiyle mühim seviyede ertelenmişti. Ancak Samsung o zamandan bu yana çok yol kat etti. Samsung, Z Fold 4‘ün “uzun süre dayanacak biçimde tasarlanmış inanılmaz bir teknoloji” içerdiğini vurgularken, Z Flip 4‘ün ise “arzu ettiğiniz gibi esnetmenizi ve çevirmenizi elde eden ciddi bir dayanıklılığa” haiz bulunduğunu ve 200 bin kat dayandığını söylüyor. Bu önermeler laboratuvar koşullarında doğru olsa da, uzun bir müddet boyunca günlük aşınma ve yıpranmayı anlamak daha zor olabilir.

Satın almış olduğu dayanabilir telefonunun ekranını daha çok gönül rahatlığıyla kullanmak isteyenler için Samsung, Care+ servisini Galaxy Z Flip 4 için ön siparişte bulunanlara ücretsiz olarak sunuyor. Z Fold 4 satın alacakların ise bu servis için 2499 TL ödemeleri gerekiyor. Üstelik her iki cihazda da ön sipariş kampanyası kapsamında 1 senelik ücretsiz Ekran Koruma Sigortası sunuluyor.

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içinde ne olduğu etkilemez, sadece Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın