Samsung Galaxy S23 serisinde Exynos işlemciye yer verme konusunda kararsız

Samsung Galaxy S23 serisinde Exynos işlemciye yer verme konusunda kararsızSamsung’un Galaxy S23 serisinde kendisine ilişkin Exynos işlemcileri kullanıp kullanmayacağı mevzusunda henüz net bir karara varılamamış gibi görünüyor. Bundan ortalama iki ay ilkin Qualcomm cephesinden S23 serisinde ancak Snapdragon 8 Gen 2’nin kullanılacağına dair “gayriresmi” bir doğrulama gelmişti. Ancak yeni bir sızıntı, değişik bir durumu işaret ediyor.

Ünlü duyumcu Ice Universe tarafınca meydana getirilen paylaşıma nazaran, Samsung’un mobil tecrübe birimi Exynos işlemcinin Galaxy S22 serisindeki performansından memnun kalmadı. Ancak şirketin üst seviye yönetiminin S23 serisinde Exynos 2300 işlemciye yer verilmesi mevzusunda istekli olduğu söyleniyor.

Hâlihazırda Samsung’un S22 serisindeki telefonların ortalama yüzde 70’i Exynos 2200 işlemciyle geliyor. Türkiye ise ABD, Güney Kore ve Japonya benzer biçimde ülkelerle birlikte telefonların Snapdragon 8 Gen 1 işlemciyle satıldığı grupta yer alıyor.

Hem Exynos 2200 aynı zamanda Snapdragon 8 Gen 1 4 nm tasarımıyla üretiliyor. GPU tarafında Samsung’un işlemcisi biraz daha öne çıkarken, CPU performansı da Snapdragon 8 Gen 1’i öne taşıyor. Bu durumun iki işlemcinin yeni versiyonlarında değişmesi beklenmiyor.

Samsung Galaxy S23 serisinin 2023’ün ilk çeyreği arasında tanıtılması öngörülüyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde bu seri hakkında daha çok iddiayla karşılaşmak sürpriz olmayacaktır.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın