Salesforce kendisini bir veri şirketi olarak yeniden konumlandırıyor olabilir

rent a car 34

Satış ekibi bildirilen kazançlar Çarşamba günü ve geçen çeyreğin baş döndürücü koşuşturması olmasa da beklenmedik şekilde güçlü teklif, tüm hesaplara göre nezihdi. Ve Wall Street söz konusu olduğunda, rakamlar analistin beklentilerini aşıyor. Onlara aferin, bu, bir çeyreğin kalitesini değerlendirirken her zaman önemli bir yatırımcı ölçütü gibi geliyor.

Önceki çeyreğin risklerini düşündüğünüzde, aktivist yatırımcılar dönüyorduşirket yeterince iyi yaptı baskıyı hafifletmek. Şimdi diğer her şeyi yapması gerekiyor.

Şirketin 8 milyar dolarlık geliri kesinlikle küçümsenecek bir şey değildi. Salesforce, geçen çeyrekteki %14’ten biraz düşüşle %11 büyüdü. Yine de genel olarak, rakamlar biraz karışık görünüyor, bazı iyi ve bazı haberler o kadar iyi değil: İşin bazı bölümleri oldukça yavaş büyüyordu ve belki de daha da kötüsü, yavaşlamaya devam ediyor.

Bununla birlikte, finansal rapordaki belki de en ilginç veri parçalarından biri, şirketin temel tekliflerinin hangi bölümünün aslında en hızlı büyüyen bulut olduğuydu. Muhtemelen düşündüğün gibi değil. Aslında en yenisiydi: Data Cloud, geçen yıl başlatılan Dreamforce’ta. (O zamanlar buna Genie adını verdiler, ancak şirketin ürün adları söz konusu olduğunda genellikle yaptığı gibi, birkaç ay sonra adı Data Cloud olarak değiştirdi.)

Çeyreğe ve bulut türüne göre ayrılmış Salesforce verileri.

Görsel Kaynakları: Satış ekibi

Belki de yeni olması, daha küçük bir sayı ile başladığınızda daha hızlı büyümek her zaman daha kolay olduğu için bu büyümenin bir kısmını açıklayabilir, ancak aynı zamanda, Salesforce ürün ailesi tarafından üretilen veri tüketiminin daha değerli hale gelebileceği bir odak kaymasına işaret edebilir. ürünlerin kendilerine, en azından yeni gelir açısından daha fazla katıyor.

yakın zamanda New York’ta müşteri etkinliği Geçen ay, şirketin ana açılış konuşması neredeyse yalnızca üretici yapay zekaya odaklandı ve açık internet yerine Salesforce verilerini kullanarak, modelin bir şeyler uydurduğu halüsinasyonların yanı sıra veri sahipliği ve yönetişim sorunlarıyla ilgili bazı sorunları azaltabileceğinizi söyledi. .

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın