Roket motoru girişimi Ursa Major, 100 milyon dolarlık yeni finansmanı sessizce kapattı

TechCrunch ve birçok kaynak tarafından görüntülenen belgelere göre, Büyük Ayı sessizce 100 milyon dolarlık yeni finansmanı kapattı.

D Serisinin fon sağlayıcıları arasında BlackRock ve Space Capital bulunmaktadır. Finansmanın geçen Ekim ayında kapatıldığı bildirildi.

Yeni sermaye şirketten bir yıldan az bir süre sonra geldi. 85 milyon dolarlık C Serisini kapattı. Sonuç olarak, şirket şu anda yaklaşık 234 milyon dolar topladı. Şirket, finansmanı 400 milyon dolarlık ön ödeme değerinde aradı.

Bir Büyük Ayı sözcüsü “söylentiler veya spekülasyonlar hakkında” yorum yapmaktan kaçındı.

CEO Joe Laurienti liderliğindeki Ursa, Hadley adında 5.000 pound sıvı oksijen ve kerosen motoru ve 50.000 pound itme gücüne sahip çok daha büyük, 10 kat daha güçlü bir Ripley motoru inşa ediyor. Şirket, tarihsel olarak havacılık endüstrisine hakim olan dikey entegrasyon paradigmasından kaçınıyor. Bunun yerine, yalnızca bir roketin geliştirilmesi en zor kısımlarından biri olan motora odaklanır.

Laurienti, TechCrunch’a geçen yıl verdiği bir röportajda “Bir teknoloji geliştirme şirketi olduğumuz ve bugün roket uçuran şirketlerin 10 yıl önce roketleri için tasarladıkları motoru uçurmamaları gerektiği fikrini gerçekten seviyoruz” dedi. “Dikey entegrasyonda gördüğümüz paradigma bu.”

Ursa’nın halka açık müşteri havuzu, küçük fırlatma şirketleri Astra, Phantom Space ve Stratolaunch’ı içermektedir. Şirket ayrıca ABD Hava Kuvvetleri ile bir motor teslimat sözleşmesi imzaladı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın