Roblox, Meta Quest VR kulaklıklarına geliyor

rent a car 34

Meta ilan edildi Roblox, önümüzdeki haftalarda App Lab’de kullanıma sunulacak olan açık bir beta ile başlayarak, bugün Meta’nın Quest VR kulaklıklarına geliyor. Metaverse alanında önemli bir oyuncu olan Roblox, müsait olduğu söyleniyor Meta Quest VR kulaklıklarında bu yıl bir ara.

Oyuncular, Quest 2 ve Quest Pro’da Roblox’un Quest sürümüne erişebilecekler. Ayrıca yaklaşan Quest 3 üzerinde de çalışacak.

Meta, açık betanın Roblox geliştirici topluluğuna mevcut oyunlarını Quest için optimize etme ve Quest topluluğundan geri bildirim alırken VR için yeni oyunlar oluşturma fırsatı sağladığını söylüyor. Geliştiriciler, Roblox’un Meta Quest Store’da tam olarak yayınlanmasından önce VR deneyimlerini deneyebilecek ve üzerinde yineleyebilecek.

Meta bir blog gönderisinde “Roblox, VR cihazlarını desteklemek için varsayılan oynatıcı komut dosyalarını kullanan bazı deneyimleri otomatik olarak yayınlıyor” diye yazdı. “Bu deneyimlerin genellikle VR’de değişiklik yapılmadan iyi çalıştığını keşfettiler, bu nedenle Roblox VR kitaplığını ilk günden itibaren harika içerikle besliyorlar. Roblox platformlar arası olduğu için Xbox, iOS, Android ve masaüstünde arkadaşlarınızla bağlantı kurabilir, oyun oynayabilir ve takılabilirsiniz; bu da VR’yi her zamankinden daha sosyal hale getirmeye yardımcı olur.”

Bugünün duyurusu sürpriz olmadı. 2021’de, Roblox CEO’su Dave Baszucki yatırımcılarla bir görüşme sırasında söyledi Quest’in “Roblox için çok mantıklı” olduğu. Baszuck’ın yorumu, şirketin gelecekte Roblox’u Meta Quest’te kullanılabilir hale getirmeyi planladığını belirtti.

Roblox zaten uyumlu olmasına rağmen çeşitli VR kulaklıklarıOculus Rift ve HTC Vive dahil olmak üzere, oyuncuların oyun oynamak için şu anda bilgisayarlarını bir VR başlığına bağlamaları gerekiyor. Roblox’un Quest sürümünün yüklenmesi ve erişilmesi çok daha kolay olmalı, özellikle de sonunda onu doğrudan Meta Quest Store’dan indirebileceğiniz için.

Roblox on Quest, 13 yaş ve üstü kişiler için mevcut olacak. Meta, açık beta yaklaştıkça daha fazla ayrıntı paylaşmayı planladığını söylüyor.

Meta’nın Görevi 3 499 $ maliyeti ve bu sonbaharda gelecek. Quest 3, 2020 selefinden 100 $ daha pahalı. Meta, kulaklığın yüksek çözünürlüklü renkli karışık gerçekliğe sahip olduğunu ve Quest 2’den %40 daha ince olduğunu söyledi. Ürün, daha yüksek çözünürlüklü ekranlar ve 2x GPU performansı ile birlikte en yeni Snapdragon’a sahip.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın