Topanga, tek kullanımlık plastikleri Grubhub siparişinizden çıkarıyor

rent a car 34

Çevreye önem veren biri olarak, kahve için çelik bir vakumlu kupa ve buna uygun bir su şişesi, dışarıdayken benimle birlikte yaşayan yoldaşlarım. Paket servisi veya teslimat için yemek sipariş ettiğimde, (neredeyse her zaman) tek kullanımlık bir paketleme sorunuyla baş başa kalıyorum. Konteynerler ve ambalajlar neredeyse ABD belediye atıklarının üçte biri 2018 yılında ise Aynı döneme ait AB tahminleri, yılda kullanılan paket servis konteynerlerinin sayısını 2025 milyon olarak gösteriyor.. Görünüşe göre bu rakamlar Pandemiden bu yana aşağı değil yukarı gitti. Ya farklı bir yol olsaydı? Tahmin ettiniz: Tam olarak bu Topanga son 3,6 milyon dolarlık fonlama turuna doğru ilerliyor.

Topanga’nın büyüme stratejisi, Facebook ve Tinder’ın çizdiği yolu takip ediyor ve yeniden kullanım programı için üniversite kampüslerini platform olarak kullanıyor, böylece ambalajlar bir QR kodu kullanılarak izlenebiliyor ve iade edilebiliyor. Katılım için ödüller bile var. Şu anda altı üniversite kampüsünde kullanılıyor ve Topanga’nın CEO’su Page Schult, neden üniversite modelini seçtiklerini açıkladı.

Bir QR kodu, dairesel sistem aracılığıyla çeşitli kapları takip eder. Görsel Kaynakları: Topanga

Birincisi, üniversite kampüsleri insanların ambalajları iade etmesini kolaylaştırıyor. İkincisi, kullanımı sınırlı bir alanla sınırlı olduğunda şirketlerin ambalajlarını takip etmesi daha kolaydır. Üçüncüsü, dünyaya gidecek ve bu tür yeniden kullanım operasyonlarını beklemeye devam edecek bir nesil insan arasında alışkanlık oluşturmasına yardımcı olur.

Yeniden kullanılabilir kaplar bir şeydir — Algramo bu sorunu çözüyor İngiltere ve Şili için, Pyxo Ve Bibak sorunu çözüyor Fransa’da ve Mal Sevk ABD pazarının peşine düşüyor. Şimdilik pek çok farklı oyuncu için yer olması yeterince büyük bir sorun ve çözümün birden çok varyasyonunu test etmek bence iyi bir şey. Grubhub gibi büyük bir gıda dağıtım hizmetiyle ortaklık yapmak, muhtemelen ürün/pazar uyumunu bulmak için harika bir yoldur.

Pazarın büyüklüğünü vurgulayan Schult, “Bunu hayatları boyunca yanlarında taşıyacak olan bir genç nesile yeni bir davranış aşılıyoruz” dedi: “Yalnızca ABD’deki kolej pazarı 3,6 milyar dolardan fazla bir pazar fırsatı. Kanada, Avustralya ve AB’deki kurumsal yemek sistemleri ve üniversiteler gibi kampüse bitişik pazarlarda faktoring, bu pazar fırsatı büyümeye devam ediyor.

Topanga, Schult’un üniversite kampüslerinde ve benzer gıda tedarik pazarlarında olmasını beklediği gibi ölçeklenirse, küresel sera gazı emisyonlarının %19’unu ortadan kaldırabileceğini tahmin ediyor. Ayrıca, sebepsiz yere atılan plastikten ekonomiye yılda 120 milyar dolar tasarruf sağlayabileceğini ve 222 milyon ton CO2’yi ortadan kaldırabileceğini düşünüyor.2 emisyonlar.

Schult’a göre ödüller – sadece Topanga için değil, bir bütün olarak toplum için – çok büyük.

Schult, “Günün sonunda misyonumuz, gereksiz atık yaratmadan ölçülebilir çevresel ve ekonomik yatırım getirisi sağlayan döngüsel sistemler oluşturmaktır” dedi. “Bundan 10 yıl sonra başarılı olursak, yeniden kullanılabilir ambalajın yalnızca sürdürülebilir bir seçim değil, aynı zamanda dünya genelindeki şirketler ve tedarik zincirleri için akıllı bir iş kararı olduğu kanıtlanmış olacaktır.”

Topanaga’nın bakış açısına göre, bu değişiklikleri sunmanın tam zamanı. Başlangıç ​​olarak, dünya teknolojik olarak ambalajların kolay takibini, iadesini ve yeniden kullanımını destekleyebilecek bir konumdadır. Ancak aynı zamanda insanlar çevre için daha iyi olan basit değişiklikler yapabilmek istiyor.

Topanga’nın kurucu ortakları Page Schult, Max Olshansky ve Adam Bailey. Görsel Kaynakları: Topanga

Schult, “Sipariş verme ve yerine getirme deneyimi son birkaç yılda muazzam bir şekilde gelişti” dedi. “Mobil sipariş platformları, mobil ödemeler ve yeni teslimat hizmetleriyle bu teknolojik değişimler platformumuzu mümkün kıldı. Biz bunun bir parçasıyız. Örneğin, bu sonbaharda, Colorado Eyalet Üniversitesi’ndeki sıfır emisyonlu Starship robotlarındaki öğrencilere Topanga etiketli yeniden kullanılabilir kaplar teslim edilecek.”

Topanga, Struck Capital ve Wonder Ventures’ın katılımıyla Amasia liderliğindeki finansman turunun yanı sıra doğrudan Grubhub’ın kullanıcı arayüzüne yerleştirilmiştir ve ABD’deki en büyük üç gıda dağıtımcısı olan Aramark, Sodexo ve Compass ile anlaşmaları vardır.

Topanga’nın yeniden kullanılabilir plastik ambalajı tercih etmesine şaşırdım. Ne de olsa, hala petrokimyadan elde ediliyor ve alışkanlık ya da rahatlık yoluyla, onu diğer herhangi bir tek kullanımlık plastik gibi elden çıkarmak için hala bir cazibe var. Acaba temperli cam mı yoksa metal kadar basit bir şey mi daha iyi seçenekler olur; tiffinler en az birkaç yüz yıldır kullanılıyor. Hepsi sonsuza kadar tekrar kullanılabilir ve insanların onları çöpe atması daha az olasıdır. Ancak Topanga’nınki doğru yönde atılmış bir adım ve mükemmel, iyinin düşmanı olmamalı. Belki bu başka bir gün içindir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın