Ripple, kripto saklama şirketi Metaco’yu 250 milyon dolara satın aldı

Ripple açıkladı satın aldı İsviçre merkezli bir kripto para saklama şirketi olan Metaco, 250 milyon dolar nakit ve Ripple hissesi karşılığında. Bu hamle ile Ripple, artık her türlü tokenize edilmiş varlığı saklama, ihraç etme ve takas etme olanağına sahip olacağı için tekliflerini genişletecek.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı açıklamada, “Metaco, olağanüstü bir yönetici ekibi ve gerçekten eşsiz bir müşteri geçmişi ile kurumsal dijital varlık saklama alanında kanıtlanmış bir liderdir.” Dedi. “Bilançomuzun ve finansal pozisyonumuzun gücü sayesinde Ripple, kripto altyapısı için kritik alanlarda avantajımızı sağlamaya devam edecek. Metaco’yu devreye sokmak, büyüyen ürün yelpazemiz ve genişleyen küresel ayak izimiz için çok önemli.”

Ripple, yerel kripto para birimi olarak XRP’yi kullanan Ripple ödeme protokolünün arkasındaki şirkettir. Ripple, kripto ve blok zincirini altyapılarına entegre edebilmeleri için geleneksel finans şirketleriyle çalışıyor. Ripple ve XRP teknik olarak ayrı varlıklar olsa da, Ripple hala büyük miktarda XRP jetonuna sahip.

2020’de Ripple ve ekibi bir dava ile karşı karşıya XRP token satışlarının doğası gereği ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan. SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve komisyona kaydedilmesi gerektiğini savundu. Ripple ve bir avuç yöneticinin, XRP token satışlarından 1,38 milyar dolardan fazla gelir elde ettiğini belirtmekte fayda var.

Bugünkü duyuru ile Ripple faaliyetlerini çeşitlendiriyor. Metaco, saklama, düzenleme, ticaret ve daha fazlası gibi çeşitli kurumsal düzeyde çözümler sağlamak için kurumsal müşterilerle birlikte çalışmaktadır.

Bugünkü işlemin ardından Metaco bağımsız bir marka ve iş birimi olarak faaliyet göstermeye devam edecek – ancak Metaco’nun artık yeni bir sahibi var. Bu, Ripple’ın bilançosunu kripto para birimi odaklı şirketlerden oluşan bir portföy oluşturmak ve SEC davasından geri dönmek için kullanmak istediğini gösterebilir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın