Instagram, yorumlarda GIF’leri ve yayın kanallarında işbirlikçileri desteklemeye başladı

Salı günü Mark Zuckerberg, şirketin yayın kanallarında işbirliği özelliği başlatmasının bir parçası olarak Instagram başkanı Adam Mosseri ile bir sohbet gerçekleştirdi. Bu, yayın kanallarına sahip kullanıcıların diğer içerik oluşturucuları veya hayranları kendileriyle sohbet etmeleri için davet edebileceği anlamına gelir.

Şubat ayında, Instagram ilk kez kullanıma sunuldu yayın kanalları özelliği duyurular için ayrı bir ortama sahip olmak için belirli içerik oluşturucularla. Takipçiler kanala abone olabilir ve bir içerik oluşturucu burada bir şey yayınladığında bildirim alabilir.

Zuckerberg, aşağıdakiler de dahil olmak üzere yayın kanalları aracılığıyla bir dizi duyuru yaptı: Meta Doğrulandı, Windows için yeni bir WhatsApp istemcisiVe WhatsApp için bireysel sohbet kilidi özelliği.

Sohbet sırasında Mosseri, Instagram’ın nihayet hem gönderilerde hem de Reels’de yorumlarda GIF’leri desteklemeye başladığını açıkladı. Bu özellik zaten kullanıcılara sunuluyor ve GIHPY aramasını kullanıyor. Geçen yıl, İngiltere’nin rekabet bekçi köpeği sipariş etti GIPHY satmak için meta sosyal medya devinin GIF barındırma platformunun başkalarına erişimini kısıtlayabileceğini veya müşterilerden daha fazla veri vermesini isteyebileceğini belirten.

Görsel Kaynakları: Meta

Mosseri, Instagram’ın Reels özelliğindeki şarkı sözleri üzerinde de çalıştığını sözlerine ekledi. Otomatik altyazı özelliği üzerine kuruludur geçen yıl tanıtılan sosyal ağ.

Zuckerberg ayrıca kanaldaki insanlara, yapay zeka destekli sohbet botları ve görüntü oluşturmak için yapay zekayı kullanma dahil olmak üzere Instagram’da bir sonraki sürümde ne tür özellikler görmek istediklerini sordu.

Ayrı bir duyuruda, şirket piyasaya sürüldüğünü söyledi. Instagram Hediyeleri önümüzdeki birkaç hafta içinde Hindistan’daki yaratıcılara bahşiş verme özelliği.

Geçen ay Instagram, düzenleme araçları video klipler, ses, çıkartmalar ve metin için tek bir ekran altında. Şirket bugün, önümüzdeki haftalarda klipleri bölme, oynatma hızını ayarlama ve düzenleme araçları altında klipleri değiştirme gibi özellikleri kullanıma sunacağını söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın