Avalanche Vakfı, blok zincirinde varlık tokenizasyonuna 50 milyon dolar yatırım yapacak

rent a car 34

Şirket, TechCrunch’a özel olarak verdiği demeçte, Avalanche Vakfı, katman-1 blok zincirinde oluşturulan tokenize edilmiş varlıkları satın almak için 50 milyon dolara kadar ayırıyor.

Girişim Avalanche Vista, öz sermaye, kredi, gayrimenkul ve emtia gibi farklı sektörlerde tokenizasyonun değerini vurgulamayı amaçlıyor.

Tokenleştirme, bir blok zincirinde gerçek dünya varlığının (RWA) dijital temsilini oluşturma sürecidir. Avalanche’ı yaratan şirket Ava Labs’ın başkanı John Wu, TechCrunch’a “Şirketlerin varlık ihraç etmesi, bireylerin bunlara sahip olması ve herkesin değer aktarması için daha hızlı ve daha verimli bir yol yaratıyor” dedi.

Bu, şirketin varlık belirleme alanındaki ilk rodeo’su değil. Eylül ayında ABD’nin en büyük yatırım yönetimi şirketlerinden biri olan KKR, özel sermaye fonunun bir kısmını tokenize etti dijital varlık menkul kıymetler şirketi Securitize aracılığıyla Avalanche’ın blok zincirinde.

Wu, “Misyonumuz, dünyanın varlıklarını tokenize etmektir” dedi. “Vista, bunu yapma taahhüdümüzün bir sonraki göstergesi. Söz konusu olan sadece dolar değil, web2 oyuncularının bizimle çalışmasına ve tokenizasyonu açıklamasına yardımcı olma taahhüdü.”

Tokenleştirme bir dizi farklı fayda sağlayabilir, ancak Wu, odak noktasının operasyonel verimlilik, yeni kullanıcılara erişilebilirlik ve iyileştirilmiş likidite sağlamak olduğunu söyledi.

Geleneksel finansal rayların aksine, blok zinciri yerleşimleri anında yapılabilir ve yatırımcılar, şeffaf doğası nedeniyle varlıkların zincirde nerede depolandığını görebilir.

Wu, “İnsanlar, bu anında çözüm kavramının gerçek dünyada gerçekten var olmadığını görüyor” dedi. “Geleneksel bir sistemde takas işlemi birkaç gün sürüyor ve bu, trilyonlarca ve milyarlarca doların bir süreliğine kilitlenmesi anlamına geliyor. Bu daha verimli bir şekilde yapılabilir [on the blockchain] aniden.”

Blok zincirleri, iş akışlarını düzene sokarak, otomatikleştirerek ve aracıları ortadan kaldırarak zaten operasyonel verimlilik sağlayabilir. Wu, erişilebilirliğin hala devam eden bir çalışma olduğunu ve KKR tokenizasyonu gibi yükselen girişimlerin yeni yatırımlara izin vermek için yüksek düzeyde düzenlenmiş varlıkları alana getirdiğini söyledi.

Ancak gerçek şu ki, şu anda tokenizasyonun en zor kısmı likidite, dedi Wu. “Likidite gerçekleşmeden önce, verimliliği ve erişilebilirliği geniş ölçekte kanıtlamalısınız.”

Wu, Ava Labs’ın geleneksel oyuncularla keşfettiği birçok anlaşmadan “bu tripoddaki en zayıf halka likidite yönüydü” dedi. Bu nedenle şirket, boru hattında gördükleri ve likiditeyi iyileştirmek için ne kadar ihtiyaç duyulduğu doğrultusunda 50 milyon dolar yatırım yapmaya karar verdiğini de sözlerine ekledi.

Yakın tarihli bir Dijital Varlık Araştırmasına göre, günümüzde en yaygın tokenize edilmiş varlık türleri hisse senetleri ve gayrimenkuldür. rapor. Raporda vurgulanan 41 merkezi finans RWA kuruluşundan 26’sının kendi tokenize edilmiş varlık pazar yerleri var ve 30’u RWA’nın fraksiyonelleştirilmesini destekliyor.

Wu, blok zincirindeki varlıkların tokenleştirilmesini önümüzdeki on yılın en etkili yeniliklerinden biri olarak görüyor ve bu şekilde düşünen yalnız değil.

Blackrock CEO’su Larry Fink, söz konusu Mart ayında, “piyasalar için gelecek nesil, menkul kıymetler için gelecek nesil, menkul kıymetlerin tokenizasyonu olacak.” Blackrock vardı Yönetim altındaki varlıklarda 8,5 trilyon dolar 2022 itibariyle ve bunların tamamı tokenleştirilmeyecek olsa da, bu miktarın sadece %0,1’ini bile tokenizasyona ayırmak, 850 milyon dolar gibi muazzam bir rakama denk geliyor.

Geçen yıl, JPMorgan’s’ta blockchain başkanı Tyrone Lobban Oniksgeçen sene paylaşılan kenarda bekleyen varlıkların tokenleştirilmesi için önemli bir değer olduğuna inandığını söyleyerek bankanın kurumsal düzeyde DeFi uygulama planı.

“Zamanla düşünüyoruz [of] Örneğin, ABD Hazine tahvillerini veya para piyasası fonu hisselerini tokenize etmek, bunların hepsinin potansiyel olarak DeFi havuzlarında teminat olarak kullanılabileceği anlamına geliyor.” dedi Lobban. “Genel amaç, bu trilyonlarca dolarlık varlığı DeFi’ye getirmek, böylece bu yeni mekanizmaları ticaret, borçlanma için kullanabiliriz. [and] borç verme, ancak kurumsal varlıkların ölçeği ile.”

Finansal olmayan varlıkların tokenizasyonunun büyüme potansiyeli de var, dedi Wu, blok zincirlerdeki sadakat ödül puanlarının popüler hale geldiğine dikkat çekerek. Nisan ayında, Ava Labs ortak Avalanche’ın blok zincirindeki diğer şeylerin yanı sıra müşteri ve tüccar ödüllerini genişletmesine yardımcı olmak için Kore veri yönetimi ve pazarlama platformu SK Planet ile.

Wu, ileriye dönük olarak, önümüzdeki 12 ila 18 ay boyunca tokenizasyon likiditesini hafifletmek için çalışmalarda ortaklarla “uzun bir anlaşma hattı” olduğunu söyledi. “Tokenizasyon benimsenecek ve şimdi bunu yapmak için doğru zaman.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın