@x Twitter tanıtıcısının sahibi, Twitter’ın ‘X’ olarak yeniden markalaşmasından önce kimsenin ulaşmadığını söylüyor

rent a car 34

Twitter’ın X olarak yeniden markalaşması pek iyi gitmedi. Rastgele kullanıma sunmanın yanı sıra, hangi gördüm sitenin bazı bölümlerinde “X”e atıfta bulunulurken, diğer bölümlerde “Twitter’da arama yapın” veya “Tweet” için mavi bir düğmeye basın, şirket ayrıca X markasının fikri mülkiyet haklarını güvence altına almadı, Reuters bildirildi. Artı, Twitter yapmadı Twitter tabelasını kaldırmak için izin almak San Francisco merkezinden, işi durdurmak için polis müdahalesi gerekiyor. Ve TechCrunch’ın keşfettiği gibi, şirket güvenliği sağlamak için bir girişimde bile bulunmadı. @x Twitter tanıtıcısıtarafından sahip olunan Gen X Hwang kurumsal fotoğraf ve video stüdyosu, Turuncu Fotoğrafçılık.

@x hesabı şu anda gizli olarak ayarlanmış, ancak San Francisco merkezli @orangephoto hesabı, Kurucularına, sırasıyla “@x & @jackhuynh” veya Gene X Hwang ve Jack Huynh Twitter kullanıcı adlarına göre atıfta bulunur.

Hwang’a göre, daha önce Twitter olarak bilinen şirketten hiç kimse, işlettiği @x hesabı hakkında henüz ona ulaşmadı, ancak eğer yaparlarsa sohbet etmekten mutluluk duyacağını belirtiyor.

Hwang, TechCrunch’a “Ne olabileceğini görmek için bekliyorum” dedi. “Ve bunun için mantıklı bir teklifte bulunurlarsa, kulptan ayrılmaya istekli olurdum” diye ekliyor.

Hwang, hesabın adından ayrılmak için doğru fiyatın ne olması gerektiği konusunda gerçekten sağlam bir rakama sahip olmadığını söylüyor. Karşılaştırma için, gıpta ile bakılan Instagram tutamaçlarının fiyatları genellikle binlerce dolara satmak.

Tüm hesaplara göre, Elon Musk’ın duyurusundan bu yana saatler içinde olayların oynanma şekli göz önüne alındığında, Twitter’ın X olarak yeniden markalaşması aceleye geldi. Twitter’ın web sitesi ve uygulaması, Twitter’a yapılan tüm referansları tamamen kaldırmamıştı ve ana @Twitter tanıtıcısının markası “X” olarak değiştirilmiş olsa da, tanıtıcının kendisi hala @twitter idi, kullanıcılar çok geçmeden fark ettiler.

Twitter kullanıcısı @Nash076, “İlerlemeden önce kolu sabitlemediler bile” dedi. “Hazır ateş nişan al.”

Hwang, X’in mi yoksa Musk’ın mı ona bir teklifte bulunup bulunmayacağını görmek için beklerken – ya da belki de rızası olmadan (bugünlerde asla bilemezsiniz!), diğerleri X’in şu anda karşı karşıya kalabileceği fikri mülkiyet hakları savaşlarını araştırıyor. Gibi Reuters Ve diğerleri bildirildiMicrosoft, 2003’ten beri Xbox ile ilgili bir X ticari markasına sahiptir ve Meta, 2019’dan beri federal bir ticari marka mavi-beyaz bir “X” harfini kapsıyor. Logosu, Twitter’ın yeni X markasından farklı görünse de Meta’nın ticari markası, sorun teşkil edebilecek çevrimiçi sosyal ağ hizmetleriyle kullanımı içerir.

Meta yasal işlem başlatmaya karar vermese de, ticari marka avukatı Josh Gerben Reuters’e, çeşitli endüstrilerde X’i kapsayan yaklaşık 900 aktif ABD ticari marka tescili saydığından, Twitter’ın X’in yeniden markalaşması nedeniyle birisi tarafından “% 100 şans” olduğunu söyledi.

Yeniden markalaşmayla ilgili yanlış adımların ötesinde, başkaları Musk’ın Twitter’ı “X” olarak yeniden adlandırma hamlesinin markanın değerine finansal bir darbe içerebileceğine işaret ediyor. Analistlere ve ajanslara atıfta bulunmak, Talih Musk, inşa edilmesi 15 yıldan fazla süren bir marka olan Twitter’ın değerini 4 ila 20 milyar dolar arasında silmiş olabilir.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın