Rapora göre Apple Watch, 2015’teki ilk çıkışından bu yana en büyük yazılım güncellemesini görecek

Apple Watch’ın yazılımı, piyasaya sürüldüğünden bu yana en büyük güncellemesini alacak. yeni rapor Bloomberg’den Mark Gurman tarafından. WatchOS 10’un güncellenmiş tasarımıyla ilgili ayrıntılar yok denecek kadar az olsa da, rapor, Apple’ın bu yıl Haziran’da düzenlenecek Dünya Çapında Geliştirici Konferansı’nda (WWDC) popüler giyilebilir cihazı için yenilenmiş bir arayüz ve karma gerçeklik kulaklığı, yeni Mac’i tanıtma planlarından bahsediyor. dizüstü bilgisayarlar ve iOS 17.

iOS ve iPadOS’in güncellenmiş sürümlerinin daha önceleri daha küçük sürümler olduğu söylenirken, kullanıcıların en çok talep ettiği özelliklerden birkaçıve muhtemelen yandan yükleme uygulamaları için temel App Store dışından cihazlara yüklendiğinde, rapor doğruysa watchOS güncellemesi daha da önemli olabilir.

Gurman, Apple’ın Apple Watch’ın işletim sistemini yeni watchOS ile güncelleme planlarını ilk kez bildirmiyor, ancak şimdi yükseltmeyi Watch’ın piyasaya sürülmesinden bu yana daha önce bilinmeyen en önemli kullanıcı arayüzü güncellemesi olarak konumlandırıyor.

Bu ayın başlarında, Gürman sadece söylemişti yeni watchOS, kullanıcı arayüzünde yapılan değişikliklerle “oldukça kapsamlı bir yükseltme” olmalıdır.

Apple Watch’ın yazılımı, o zamandan beri kullanıcı arayüzü açısından büyük bir revizyondan geçmedi. ilk çıkışı 2015. Ancak pek çok tasarımcı, parmağınızla gezinebileceğiniz bir dizi küçük uygulamadan farklı fikirleri benimseyen uygulamalara (iPhone benzeri daha fazlası dahil) kadar ana ekranı yeniden düşünen çeşitli watchOS konseptleriyle bir makyajda kendi fotoğraflarını çekti. widget’ları da destekleyen kavramlar veya uygulama klasörleri, Diğer şeylerin yanı sıra.

Gurman’ın son haberine göre, güncellenen watchOS 10, iPhone, iPad, Mac veya Apple TV için planlanan sürümlerden “daha büyük geliştirmeler getirecek”. Buna, “2023’te Apple Watch hakkında bilmeniz gerekenlerin çoğunu” söyleyecek olan “güncellenmiş arayüz” de dahildir. Rapor, donanım değişikliklerinin geri kalanının minimum düzeyde olacağını ve bu nedenle yazılım güncellemesinin Watch’ın en büyük haberi ve ana odak noktası olacağını belirtiyor.

Güncellenen arayüzün neler içerebileceği hakkında çok az şey söylendi, ancak ifadeleri dikkatli bir şekilde ayrıştırmak, bir “yeniden tasarım” değil “güncelleme” olarak adlandırıldığından, bunun arayüzün tamamen elden geçirilmesi olmadığına inanılmasına neden olabilir.

Yine de, otomatik olarak organize edilen klasörler gibi şeylerin tanıtılması da dahil olmak üzere, uygulamaların nasıl organize edildiğini ve etkileşimde bulunulduğunu yeniden düşünen çok sayıda iOS sürümünün ardından yazılımı biraz modası geçmiş hissetmeye başlayan Apple Watch için yeni bir deneyim için pek çok beklenti var. Uygulama Kitaplığı, Canlı Etkinlikler aracılığıyla etkileşimli pencere öğeleri ve canlı uygulama bilgilerini görüntülemek için hem Ana Ekran hem de Kilit Ekranı pencere öğeleri. Tabii ki, tüm bu fikirler doğrudan bir akıllı saat arayüzüne çevrilemez – örneğin bilgileri görüntülemek için widget’lar yerine komplikasyonlar kullanan ve sınırlı ekran alanının farklı fikirler ve etkileşim türleri gerektirdiği durumlarda.

Bugüne kadar, bu, çoğu watchOS sürümünün daha küçük ince ayarlar olmasına yol açtı ve kullanıcı arayüzü değişikliklerinin çoğu, yeni saat yüzleri gibi şeyler aracılığıyla geldi.

Elmalar WWDC 2023 5 Haziran’dan 9 Haziran’a kadar devam edecek ve Apple’ın yeni AR/VR kulaklığını ve ona güç veren xrOS’u diğer yazılım güncellemelerinin yanı sıra piyasaya sürmesinin beklendiği şirketin açılış konuşmasıyla başlayacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın