Plenty’nin yeni servet oluşturma uygulaması, mali durumu harmanlayan çiftleri hedefliyor

İlişkiler karmaşıktır – ancak bazı fintech şirketleri sayesinde bu modern çiftlerin mali durumlarını birleştirmek kolay olabilir.

BolcaÇiftlerin paralarını birlikte tartışmasına, yönetmesine ve yatırım yapmasına yardımcı olan bir yıllık bir şirket olan platformunu başlatan en son şirket, ilişki durumlarını dikkate alan zenginlik oluşturma fırsatlarına erişmek isteyen Y kuşağına odaklanıyor.

Kurucu ortaklar Emily Luk ve Channing Allen, 2022’de One tarafından satın alınan Even’da birlikte çalışırken tanıştılar. 2021’in sonlarında birbirleriyle nişanlandılar ve mali durumlarını planlamalarına yardımcı olacak ürünler ararken Plenty fikrini aldılar. birlikte, Luk TechCrunch’a söyledi.

Luk, zaten zengin olduğunuzda servetinizi artırmak için seçenekler bulduğunu hatırlıyor, ancak konu bu kategoride olmayan insanlara geldiğinde, yüksek ön ödemeleri olmayan veya potansiyel olarak yırtıcı tavsiyeler veren ürünler için seçeneklerin sınırlı olduğunu söyledi.

Geçen yıl One’dan ayrıldıktan sonra, hedef odaklı bir yatırım yaklaşımıyla SEC’e kayıtlı bir Yatırım Danışmanı olarak Plenty’yi kurmaya başladılar. Çiftlerin öğrenci borcunu ödemek, bir ev satın almak veya çocuk sahibi olmak gibi birlikte başarmak istedikleri dönüm noktalarını planlayabilmeleri için otomatik tahmin de vardır.

İşte böyle çalışır: Zenginlik oluşturma platformu, kullanıcıların bireysel veya çift olarak katılmasına olanak tanır. Kullanıcılar finansal hesaplarını bağlar ve ardından ortaklarıyla hangi hesapları paylaşacaklarını seçebilir. Ayrıca, şu anda yıllık %4,83 getiri sağlayan para piyasası fonları tarafından desteklenen bir portföy olan bir nakit yönetimi ürünü de bulunmaktadır. Ek olarak, kullanıcılar, Luk’un tarihsel olarak minimum 500.000 $ yatırım gerektirdiğini söylediği yapay zeka destekli bir doğrudan endeksleme stratejisine sahip oluyor.

Plenty, başlangıçta 100$’lık bir depozito gerektirir ve bireyler için yıllık 150$’lık veya çift başına 200$’lık bir üyelik ücreti alır ve her iki kişi de kendi Plenty hesabını alır.

Çiftler için çok sayıda hedefe dayalı tasarruf

Plenty’deki gollerin görünümü. Görsel Kaynakları: Bolca

Şirket, şu anda gibi şirketlerin bulunduğu kalabalık bir alan arasında yer alıyor. tatlım, Zeta, İvella Ve toplulukeş-ebeveyn olan boşanmış kişiler için uyarlanmıştır.

Luk, Plenty’nin rakiplerinin birçoğunun tekliflerini “çok daha genç, daha az olgun bir ilişki” için uyarladığını ve daha çok bütçeleme ve işlem ayırmaya odaklandıklarını söyledi.

Luk, “Oynadığımız yer, yılda 90.000 doların üzerinde veya hatta en düşük 100.000 dolarda kazanan ortalama bir haneye odaklanmaktır” dedi. “Bu bireylerin çoğu için, neden bu gerçekten büyük yaşam kilometre taşlarına sahip olduğumuzu düşünüyor. Emekliliğe doğru bir ev veya bina satın almak, daha orta vadeli ve uzun vadeli planlama gerektirir ve diğer platformların bütçeleme çözümleri yerine finansal planlamacıların birini destekleyebileceği şeylere çok daha benzer.

Zeta, Ivella ve Ensemble son üç yılda başladılar ve Plenty risk sermayesini çekmek için onlara katıldı. Şirket bugün Phenomenal Ventures, Kevin Durant ve Rich Kleiman’s 35V, eski Wealthfront CEO’su Adam Nash, Xtripe Angels ve Inovia Capital’in de dahil olduğu bir yatırımcı grubundan 2,75 milyon $’lık tohum öncesi sermayeyi duyurdu.

Yeni sermayenin çoğu işe alma ve ürün geliştirme için kullanılacak.

Plenty hala erken, ancak şimdiden gelir sağlıyor. Luk ve Allen, ürünü Ocak ayından beri kendileri kullanıyorlar ve büyüyen bir bekleme listesine sahipler, ancak Luk ne kadar uzun olduğu konusunda ayrıntılara girmeyi reddetti. Zam duyurusu ile birlikte Plenty, kullanıcılar için “erken erişim” dönemini de duyuruyor.

Sıradaki hedef, hazine bonoları gibi bazı yeni tasarruf teklifleri sunmak ve 1 milyon hanenin emekliliklerine 1 milyon dolar eklemelerine yardımcı olmaktır.

Lux, “O noktaya gelmeden önce inşa etmemiz gereken daha çok şey var,” dedi. “Ürüne daha fazla insan çekmek ve evcil hayvan edinmek, yumurta dondurmak, in vitro ve bizim neslimizle ilgili diğer şeyler gibi insanların şu anda sahip olduğu diğer bazı hedefleri düşünmekle ilgili.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın