Platformu ulaşım şirketlerinin iletişim kurmasına yardımcı olan Rose Rocket, 38 milyon dolar yatırım aldı

rent a car 34

2015 yılında, kamyon taşımacılığı ve lojistik endüstrisinin deneyimli isimleri olan Justin Sky, Justin Bailie ve Alexander Luksidadi, gerçek zamanlı işbirliği aşamasına geçmek için tüm kamyon taşımacılığı endüstrisinin çevrimiçi olması gerektiğini fark etti. Üçlü, nakliyeciler, taşıyıcılar ve komisyoncular – taşıyıcılar ve nakliyeciler arasındaki aracılar – ortak bir kayıt sistemi benimsemek zorunda olduğuna inanıyordu.

Böyle bir sistem bulamadık diyorlar. Böylece kendilerininkini yarattılar, gül roketinakliye ve lojistik şirketlerinin işlerini yönetmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir hizmet olarak yazılım nakliye yönetim sistemi (TMS).

Rose Rocket’in CEO’su olarak görev yapan Bailie, TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​”Sektörün karşı karşıya olduğu temel sorunlar kapasite, görünürlük, tedarik zinciri kesintileri ve işgücü eksiklikleri ve bu sorunların daha da kötüye gitmesine olanak tanıyan eski sistemler ve uygulamalardır” dedi. . “Müşteri ilişkileri yönetiminin son on yıllarda masa başı teknoloji haline gelmesi gibi, TMS de nakliye şirketleri için bir doğruluk sistemi ve endüstri, iş operasyonlarını modernize etmek için yazılımımızı hızla benimsiyor.”

Gerçekten de Rose Rocket, 1.000 ila 1.500 müşteri arasında değişen bir müşteri tabanıyla bir miktar ilgi kazanmış görünüyor. Bailie, gidişatın devam etmesi durumunda şirketin yıllık tekrar eden gelirinin önümüzdeki üç yıl içinde 100 milyon dolara ulaşacağına inanıyor.

Bailie, “Pandemi sırasında birçok sektör yavaşlarken, Rose Rocket önemli bir büyüme kaydetti ve bugüne kadar her yıl oldu” dedi. “2021’den beri Rose Rocket’ın ağı 47 kat büyüdü.”

Peki, Rose Rocket kalabalık TMS alanında nasıl öne çıkıyor? Bailie, özellik setine bağlı olduğunu iddia ediyor.

Örneğin, Rose Rocket’in platformu, piyasadaki bazı TMS ürünlerinin aksine, kamyoncuların, komisyoncuların, nakliyecilerin, nakliyecilerin ve sürücülerin tek bir platformda iletişim kurmasına ve işbirliği yapmasına olanak tanır. Ayrıca, küçük komisyoncu segmentlerinden kurumsal taşıyıcılara (binlerce kamyonluk filoları düşünün) yönelik segmentlere kadar farklı segmentler için bir dizi iş akışını destekler. Ve Rose Rocket, müşterilerin işlerini yürütmek için ihtiyaç duyduğu uygulamaları entegre ederek mükerrer veri girişini en aza indirebilir ve gerçek zamanlı güncellemelere izin verebilir.

Bailie, “Rose Rocket, her kullanıcının araca kendi başına dahil olmasını sağlamak için ürün odaklı bir büyüme metodolojisi oluşturdu ve bu da, endüstri yetenek ve yönetimde bir değişimle karşı karşıya kalmaya devam ettiğinde şirketlerin iş sürekliliği risklerini en aza indirmesine olanak tanıyor” dedi.

Kazanan bir strateji gibi görünüyor.

Bugün, Kanada merkezli Rose Rocket, Addition Capital, Shine Capital, Scale-Up Ventures, FundersClub ve Y Combinator’un katılımıyla Scale Venture Partners liderliğindeki 38 milyon $’lık B serisi fonlama turunu kapattığını duyurdu. Bailie, şirketin toplamını 69 milyon dolara çıkardığını ve şirketin daha büyük filolara genişlemesini desteklemek ve ürün geliştirme ve ağ işbirliği çabalarına yönelik yatırımları desteklemek için kullanılacağını söylüyor.

Kamyonculuk ekonomik olarak güçlü ve istikrarlı bir sektör” dedi. “Rose Rocket her zaman sermaye açısından verimli olmuştur, bu nedenle bu finansman turundan önce çok güçlü bir konumdaydık. B Serisi daha fazla doğrulamadır.”

Rose Rocket kesinlikle kıskanılacak – ve karlı – bir yazılım segmentinde. Daha 2018’de, dijitalleşmenin faydaları yılda 800 milyar dolar gelir getiren taşımacılık sektörü için daha keskin bir odak noktası haline geldikçe TMS hız kazanıyordu. A anket InMotion Global tarafından beş yıl önce yürütülen bir araştırma, 20 veya daha fazla kamyon çalıştıran nakliye şirketlerinin %91’inin TMS kullandığını ortaya çıkardı.

Pandemi, bir şey varsa, talebi artırdı. Binaen Straits Research’e göre, TMS pazarı 2021’de 6,92 milyar dolardan 2030’da 19,1 milyar dolara ulaşacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın