Rick and Morty’nin Yaratıcısı Justin Roiland Aile İçi Şiddet Suçlamaları Nedeniyle Diziden AyrılıyorJustin Roiland’ı tanımayanlarınız varsa kendisi meşhur animasyon dizisi Rick and Morty’nin iki yaratıcısından biri. Aynı zamanda da dizinin baş karakterleri Rick Sanchez ve Morty Smith’i seslendiren kişi. Kendisi bu aralar aile içi sertlik suçuyla gündemde. Roiland Mayıs 2020’de aile içi sertlik suçundan mahkemelik olmuştu. Geçen perşembe günü tekrar duruşmaya çıkan Roiland diziden ayrıldı! Detaylara beraber bakalım.

Rick and Morty ile alakalı daha önce yazdığımız içerikleri merak ediyorsanız ?

Rick and Morty’e Sesleriyle Konuk Olmuş 15 Ünlü Oyuncu

Roiland, 2020 yılında suçsuz bulunduğunu iddia etmişti

Justin Roiland

Orange County Yüksek Mahkemesi kayıtlarına bakılırsa Roiland, Ekim 2020’de şiddet ve dolandırıcılık suçlamalarını reddetmişti. O zamandan beri dava, bir düzineden fazla mahkeme duruşmasında incelendi. Şu anda yeni duruşma zamanı belirlenmedi.

Avukatı T. Edward Welbourn, “Justin’in ismini temize çıkarmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi

Ünlü yapımcının avukatlarından biri yapmış olduğu açıklamada müvekkilinin masum bulunduğunu ve davanın düşmesi icap ettiğini belirtti. 42 yaşındaki Roiland’a yöneltilen ihbarı aile içi şiddet, bedensel yaralama ve tehdit, şiddet, dolandırıcılık yoluyla hürriyeti tahdit cezalarını yer ediniyor. Mahkeme kayıtlarına göre, vaka 19 Ocak 2020 tarihinde Roiland ve kimliği belirtilmeyen bir kadının içinde gerçekleşiyor.

Birçok mahkeme kaydı gizlenmiş olsa da kamuya açık belgeler, Roiland’ın Mayıs 2020’de suçlandığını gösteriyor. Kayıtlara bakılırsa Roiland aynı tarihte tutuklanmıştı

Justin Roiland

Ağustos 2020’de ise 50.000 dolarlık bir tahville özgür bırakıldıktan sonrasında Ekim 2020’de mahkemeye çıkarıldı.

Suçlamaların arkasından Adult Swim, Justin Roiland ile bağlarını kopardı

Justin Roiland

Rick and Morty’nin yayınlandığı kablolu tv kanalı Adult Swim yaptığı açıklamada Justin Roiland ile ilişkisini sonlandırdığını belirtti. Ünlü dizi artık Roiland olmadan devam edecek. Adult Swim; Rick Sanchez, Morty Smith ve daha birçok karakterin sesi için yeni sanatçılarla anlaşacaklarını deklare etti. Olaylardan önce dizinin minimum 70 bölümünün daha çıkması planlanmıştı. Şu ana kadar 61 kısmı gösterilen ve Aralık 2022’de 6. Sezonu çıkan Rick and Morty’ye nasıl biteceğini ikimiz de merakla bekliyoruz.

Kaynak: 1 2

İlginizi çekebilir:

Rick And Morty’den Hem Güldürüp Hem Düşündüren 11 Efsane Replik

kaynak – sozcu, listelist

Yorum yapın