Pebble Mobility, elektrikli RV’lerin iPhone’unu oluşturmak istiyor

Bingrui Yang, donanım, yazılım ve insanların bunlarla nasıl etkileşimde bulunduğu hakkında bir iki şey biliyor – Apple, Zoox ve Cruise’daki görevlerde edinilen beceriler.

Şimdi, insanların yolda (veya kamp alanında) yaşama ve çalışma şeklini değiştirmeyi amaçlayan, kurduğu California merkezli bir EV girişimi olan Pebble Mobility ile ticaretin bu hilelerini karavanlara uyguluyor.

“İnsanların yaşama ve çalışma şekillerinde derin bir değişim gördük,” diyen Yang yakın tarihli bir röportajda işlerin daha esnek olduğunu ve daha fazla dijital göçebe yaşam tarzını benimsemeye teşvik ettiğini ekledi.

Yang, nefret ettiği bir ürün deneyimi olan karavanlarda geçirdiği zamandan ilham aldığını söyledi. Karavan dünyasına elektrifikasyon, otomasyon ve bir iPhone’un kullanılabilirliğini getirmek için 2022’de Pebble Mobility’yi piyasaya sürdü.

Şirketin ilk ürünü, günümüzün modern araçlarında bulunan gelişmiş sürücü destek sistemlerine benzer, ancak tam olarak aynı olmayan teknolojiyle donatılmış “orta boy” çekilebilir, tamamen elektrikli bir seyahat römorku olacak.

Yang, ilk ürününün boyutlarını, fiyatını veya diğer ayrıntılarını paylaşmaya tam olarak hazır olmasa da (ana fotoğraf bile yalnızca tasarımı ima ediyor), şirketin son zamanlarda ürün yol haritasında ilerleme kaydetmek için yeterli parayı topladığını paylaştı.

Başlangıç, Lightspeed, Vision+ ve UpHonest Capital’den tohum ve Seri A turunda 13,6 milyon dolar topladı. Bu fonlar, sonbaharda ortaya çıkması beklenen RV prototipini bitirmek için kullanılacak. Yang ayrıca Pebble Mobility’nin şu anda Apple, Cruise, Lucid Motors ve Tesla’dan gelen yaklaşık 10 tam zamanlı çalışandan oluşan işgücünü ikiye katlamayı planlıyor. Yang, güvenlik ve otonom sistemlere odaklanarak Apple’da yedi yıl ve Volvo Cars’ta 10 yıl geçiren Tesla Otopilot ekibinin kurucu üyesi CTO Stefan Solyom’un kilit üyelerden biri olduğunu belirtti.

Pebble Mobility'nin kurucuları

CTO Stefan Solyom ve kurucu ve CEO Bingrui Yang Görsel Kaynakları: Çakıl Hareketliliği

Yang, geleneksel RV’yi her yönüyle değiştirmek ve “RVing’in en zor kısmını otomatikleştirmek” için kendi deneyiminin yanı sıra ekibinin uzmanlığından da yararlanıyor.

RV şık, modern bir tasarıma sahip olacak, hafif kompozit malzemeler kullanacak ve onu çeken kamyon veya SUV ne olursa olsun yakıt ekonomisini veya menzilini iyileştirecek bir elektrikli aktarma organı ile gelecek. Ayrıca güneş enerjisi ile donatılmış ve şirkete göre, kullanıcıların yedi güne kadar şebekeden bağımsız olarak yaşamalarına izin verecek enerji kapasitesine sahip olacak.

Apple’ın önde gelen iPhone geliştirme şirketinde 9 yıllık bir görev süresi olan Yang, “Birisi iPhone kullanabiliyorsa, bunu da kullanabilir” yorumunu yaptı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın