OpenInfra Foundation, Avrupa ve Asya’da bölgesel merkezler açıyor

rent a car 34

bu Açık Altyapı Vakfıgibi projelere ev sahipliği yapan açık kaynaklı bir kuruluştur. OpenStack bulut bilişim platformu ve Starling X Edge Computing Stack, bugün, bu bölgelerde açık kaynağı daha iyi tanıtmak ve korumak için Singapur merkezli OpenInfra Asia ve Belçika merkezli OpenInfra Europe olmak üzere iki bölgesel merkez başlattığını duyurdu. Vakıf, OpenInfra Asya ve Avrupa’nın kendi tüzel kişilikleri olmasına rağmen, vakfı bölmediğini özellikle belirtmektedir. Bunun yerine, onları vakfa yerel üyelik kuruluşlarını ve ihtiyaçlarını desteklemek için daha iyi bir mekanizma sağlamayı amaçlayan merkezler olarak tanımlıyor.

Kısmen OpenStack’in Avrupa ve Asya’daki popülaritesi sayesinde, OpenInfra Vakfı’nın üyelik kuruluşları şimdiden Avrupa (%38,8), Asya (%32,5) ve dünyanın geri kalanı arasında neredeyse eşit bir şekilde bölünmüştür. Bu bölgelerdeki üyeler ayrıca çok farklı politikalar ve düzenlemelerle karşı karşıyadır (örneğin, AB Siber Direnç Yasası) ve Vakıf, bu bölgesel oluşumların, topluluğuna politika tartışmalarına katılmak ve onları etkilemek için yasal itibar sağlayacağını savunuyor. Bu bağlamda, OpenInfra Vakfı’nın amiral gemisi OpenStack projesinin özel bulutlar oluşturmak için bir platform olarak doğası göz önüne alındığında, veri egemenliği ve yönetişimin genellikle kullanıcılarının aradığı şeyin merkezinde yer aldığını belirtmekte fayda var.

“Dünya değişti ve açık kaynak, hayati yazılım teknolojilerinin açıkta geliştirilmeye devam etmesini sağlamak için bölgesel esnekliğe ve eyleme ihtiyaç duyuyor” dedi. “AB’deki dijital egemenlik gibi, OpenInfra bölgesel merkezleri için işbirliğini ve tartışmayı kolaylaştırma, yanıtları koordine etme ve OpenInfra ekosisteminin endişelerini dile getirme fırsatı yaratan önemli bölgesel sorunlar ortaya çıktı.”

Bireysel merkezler, daha sonra merkezlerin neye odaklanacağına karar verecek olan kendi danışma kurullarıyla başlayacak. Şu an itibariyle, merkezlerin kendi liderlik ekipleri yok, ancak bu bölgelerdeki mevcut OpenStack çalışanları merkezleri destekleyecek. Ancak zamanla bu değişebilir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın