Finfra, Endonezyalı işletmelerin platformlarına yerleşik finans eklemesine izin veriyor

rent a car 34

FinfraGömülü finans ürünleri sunmak isteyen çevrimiçi işletmeler için teknoloji altyapısı sağlayan Endonezyalı bir girişim, 1 milyon dolarlık yeni finansman topladı. Tur, DSX Ventures, Seedstars International Ventures, Cento Ventures, Fintech Nation, FirstPick, BADideas Fund ve Hustle Fund’dan katılım içeriyordu.

Girişimin yeni finansmanı, ürün geliştirme ve Finfra’nın mühendislik, veri ve finans ekiplerini büyütmek için kullanılacak. Finfra, tüketici finansal hizmetler sağlayıcısından büyüdü Danabijakkarlı ve Finfra’nın bir yan kuruluşu olarak faaliyetlerine devam edecek.

Kurucu ortak ve CEO Markus Prommik, Finfra’nın sektörden bağımsız olduğunu, ancak dijital tedarik zinciri platformlarına, tarım teknolojisi şirketlerine ve ticari e-ticaret platformlarına odaklandığını söyledi. İşletmelerin müşterilerine platformları aracılığıyla kredi sunabilmeleri için bir kredi yönetim sistemi sağlar. Finfra’nın en popüler kullanım şekli, fatura finansmanı eklemek veya finansman çözümleri satın almak isteyen işletmelerdir. Finfra öncelikle B2B’ye hizmet eder, ancak B2C uygulamaları için de kullanılabilir.

Prommik, Finfra’yı “beyaz etiketli kredi hizmetlerini başlatmak ve ölçeklendirmek için tek durak noktası” olarak tanımlıyor ve başlangıç ​​olmadan müşterilerinin gerekli teknoloji ve altyapıyı geliştirmek için milyonlarca dolar harcaması gerekeceğini açıklıyor. lisansları ödünç vermek ve bir ekip oluşturmak. Bunun yerine, Finfra’nın API’lerini kullanarak haftalar içinde gömülü finans sunmaya başlayabilirler.

Finfra’nın temel değer önermesi, müşteri deneyimi üzerindeki kontroldür. Risk kontrollerini ve müşterilerin platformlarından gelen verileri entegre eder, böylece çok fazla risk almadan uygun fiyatlı kredi verebilirler. Finfra ayrıca müşterilerin performansı ve temel kredilendirme KPI’larını izlemesine yardımcı olacak portföy analitiğine sahiptir.

Finfra'nın ekibi (soldan sağa): Reinis Simanovskis, Dionysius Yogadhitya, Markus Prommik, Hilda Indriana, Varun Rathi

Finfra’nın ekibi (soldan sağa): Reinis Simanovskis, Dionysius Yogadhitya, Markus Prommik, Hilda Indriana, Varun Rathi

Prommik, Finfra’nın diğer gömülü finans platformlarından ödeme, veri ve altyapı açısından farklı olmasının, en çok talep gören finansal hizmet olmasına rağmen kredi vermemesi olduğunu söyledi. Finfra, onları rakip olarak görmek yerine, bu platformları potansiyel müttefikler olarak görüyor.

Finfra’nın büyümesini destekleyeceğine inandığı şeylerden biri, Endonezya Finansal Hizmetler Kurumu’nun (OJK), 2019’da %75’ten 2024’e kadar %90’lık finansal katılım hedeflerine ulaşmasıdır. Endonezya’daki çevrimiçi platformlardaki büyümeye rağmen, birçok kişi ve küçük işletme hala bankalar ve diğer finansal kurumlar gibi geleneksel yollarla krediye erişimden yoksundurlar ve bunun yerine gömülü finans dahil alternatiflere güvenirler.

Seedstars International Ventures’ın genel ortağı Patricia Sosrodjojo yaptığı açıklamada, “MSME’lerin sermayeye erişimde önemli engellerle karşılaştığı gelişmekte olan pazarlarda benzer girişimlerin başarılı olduğunu gördük. Finfra’nın yaklaşımı yalnızca ulusal ekonomik kalkınma hedefleriyle uyumlu olmakla kalmıyor, aynı zamanda hızla büyüyen bu pazarın zorluklarını aşmak için iyi bir konuma sahip.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın