Özgür Özel’den fırsatçılık tepkisi

Özgür Özel’den fırsatçılık tepkisiCHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin ile beraber; Hatay’ın Numune Mahallesinde depremzedeler ile bir araya geldi.

“BİR TARİFE BELİRLENSİN”

Özel, nakliyecilik işini yapanların fahiş fiyat istediğini ve afetzedelerin bundan şikayetçi bulunduğunu belirterek şunları dile getirdi:

* “Hatay’ın Numune Mahallesindeyiz. Genel bir sorunu burada üç vatandaşımız ardı ardına dile getirdi. Hasarlı evlerin içerisinden insanoğlu eşyalarını çıkarmak istiyorlar. Bir fırsatçılıktan bahsediyorlar. Kendin girersen 10 bin lira, hepimiz çıkarırsak 15 bin lira para istiyorlar. Buna bir kontrol gelmesi lazım.

* Hatay Valiliği’ne ve İçişleri Bakanlığı’na çağrıda bulunuyoruz. Derhal bu araçlar numaralandırılsın. Üzerinde numara yazmayan, izinli olmayan araçların çalışmasına izin verilmesin. Bir tarife belirlensin. Parası olmayan yoksul vatandaşlar için devlet tarafınca ödensin.

* Hatay’ın girişinde sertifikalandırılmayan, üstüne numara yazılmayan bu araçlar haricinde taşımaya izin verilmesin. Taşıyacakların ne kadara taşıyacağı, fakir vatandaşların derdine de nasıl deva olunacağı baştan belli olsun. Vatandaşlarımız bu durumdan şikayetçiler.”

“CEBİMİZDEKİNİ NASIL KOPARACAKLARININ HESABINI YAPIYORLAR”

Depremzede bir kadın, nakliyecilerin yardımcı olması gerekirken kendilerini ezdiklerini ifade ederek şöyle konuştu:

* “Bütün şikayetim nakliyecilerden. Evimde belki birkaç parça eşya kalmıştır onları çıkarmak isterim ama nakliyeci bana 10-15 binden fiyat çekiyor. Mağdur kaldığım için ne yapacağımızı bilmiyoruz, tamamı yıkıntı dibine gidecek. Ben birkaç eşyamı çıkaracağım diye benden fırsat bulup da 15 bin lira nasıl talepte bulunur? Nakliyeciler niçin bizi ezmeye çalışıyor? Bize destek olacakları yerde cebimizdekini iyi mi koparacaklarının hesabını yapıyorlar aslına bakarsanız cebimizde para yok.”

Afetzede öteki bir şahıs de “3-4 parça elbiseyi çıkarmak için benden 4 bin lira para aldılar. Hepsi 10 dakika sürmedi ben de şikayetçiyim dışarıdan gelenlerden” dedi.

“KORKUNÇ PARA İSTİYORLAR, FIRSATA DÖNÜŞTÜ İŞ”

Diğer depremzede de “Nakliyeciler 10 bin-15 binden aşağı gitmiyor. Ev, kalacak yer bulamıyoruz. Önce evden eve nakliyat bedelinin, asansörlü arabaların denetlenmesi lazım. Korkunç para istiyorlar, fırsata dönüştü iş” diye tepki gösterdi. ANKA

kaynak – sozcu, listelist

Similar Posts

Bir cevap yazın