Outverse, yazılım şirketleri için eksiksiz bir topluluk platformu oluşturmak istiyor

rent a car 34

Çevrimiçi topluluklar oluşturmak ve bunlardan yararlanmak, Stripe ve Slack’ten Figma ve Notion’a kadar dünyanın en büyük platformlarından bazılarının arkasındaki ana itici güç olmuştur.

Topluluk oluşturma ahlakının merkezinde şu şekilde bilinen bir strateji yer alır: ürün odaklı büyüme (PLG), şirketlerin geleneksel pazarlama odaklı ve satış odaklı yaklaşımların aksine yeni kullanıcıları satmak ve kabul etmek için ürünün kendisine güvendiği yer. Ancak şirketlerin geri bildirim toplaması, kullanıcıları desteklemesi, yükseltmeleri teşvik etmesi, bilgi paylaşması ve genel olarak kullanıcı tabanlarında neler olup bittiğini çözmesi gereken bu farklı toplulukları yönetmenin uzun süreli zorlukları vardır.

GitHub, Discord, Slack, Twitter, LinkedIn ve diğerleri gibi çevrimiçi toplulukları oluşturan çeşitli zincirleri birbirine bağlayarak şirketlerin bu ihtiyacı karşılamalarına yardımcı olmak için sayısız platform arazi girişim sermayesi (VC) nakit gördük. Ancak yeni bir şirket, toplulukları ve ürün bilgisini barındırmak için tasarlanmış hepsi bir arada bir platform için 6 milyon dolarlık yeni finansmanla bugün açık betaya giriyor.

tam yığın

2021’de Londra dışında kurulan, dış benzer bir sorunu çözmek istiyor komiser, ortak oda, Konu, Talkbase Ve Crowd.dev çözmeye çalışıyor, ancak farklı bir yaklaşımla – misyonu, yazılım şirketleri için forumlar, bilgi tabanları ve ürün belgeleriyle dolu “tam yığın topluluk platformu” dediği şeyi oluşturmaktır.

Outverse’in kurucusu ve CEO’su Kyran Schmidt, TechCrunch’a “Outverse, bu topluluk analitiği veya iş akışı araçlarıyla aynı alanda oynamıyor” dedi. “Bu, temelde veri ve entegrasyonlarla ilgili olan aynı türde bir sorunu çözmeye çalışan, giderek daha fazla doymuş bir pazar. Bunun yerine, bu toplulukların barındırıldığı, yönetildiği ve çalıştırıldığı gerçek platformu veya kanalı oluşturuyoruz.”

Dış forumlar

Dış forumlar Resim Kredileri: Dış

Outverse birçok yönden Slack, Discord, Stack Overflow, Facebook Grupları veya Reddit gibi kendi başlarına güçlü araçlar olan ancak “aslında yazılım topluluklarının ihtiyaçları için tasarlanmayan” hizmetlerin daha iyi bir sürümü olmaya çalışıyor. ”Schmidt’e göre.

Örneğin, Outverse, konuşmaları birbirine bağlamayı, soruları çözüldü olarak işaretlemeyi, özellik istekleri veya hata raporları için oylamayı ve bilginin daha kolay bulunmasını sağlayan semantik bir motoru destekleyen, amaca yönelik oluşturulmuş forum mekanizmaları içerir.

Dış forumlar

Dış forumlar Resim Kredileri: Dış

keşif

Gerçekten de Outverse, SaaS yazılım toplulukları için “merkezi bilgi ekosistemi” olma misyonunun bir parçası olarak büyük dil modelleri (LLM’ler) kullandığını söylüyor. Başlangıçta bu, içerik ve tartışmalar arasında anlamsal ilişkiler oluşturmayı içerir, ancak platformunu “Yapay zeka ile zenginleştirilmiş bilgi alma akışları” ve yeni “Yapay zeka destekli ekip ve yönetici iş akışları” ile güçlendirmeyi planlamaktadır.

Ve bu, Outverse’in temel satış konuşmalarından biridir – belgeleri, forumları, değişiklik günlüklerini ve daha fazlasını kapsayan ve arama motorları için indeksleme de dahil olmak üzere tümü kolay keşif için optimize edilmiş bir bilgi tabanı olmayı hedeflemektedir. Schmidt’e göre bu, “şirketlerin marka varlıklarını ve SEO çabalarını geliştirmelerine yardımcı olacak.”

Schmidt, “Bu işlevselliği bir araya getirerek, Outverse topluluk büyümesinin kilidini açar ve değerini ürün, destek ve pazarlama ekipleri genelinde paydaşlar için daha erişilebilir hale getirir” dedi. “Sonuç olarak, işletmelerin topluluk çabalarının büyük potansiyelini yakalaması çok daha kolay.”

Buna karşılık, Slack topluluklarla etkileşime geçmek için popüler bir araç olsa da, kullanıcıların içeriği görüntülemek için genellikle topluluğun üyesi olmaları gerekir. Ayrıca Schmidt, Slack’in koltuk başına iş modelinin daha büyük topluluklar için büyük bir caydırıcı olduğuna işaret ediyor.

“Binlerce kişiden oluşan bir kullanıcı topluluğunuz varsa, seçiminiz [with Slack] ya tüm değerli içeriğinizi 90 gün sonra gizleyen ücretsiz bir plana bağlı kalmak ve bu da eski tartışmaları etkili bir şekilde işe yaramaz hale getirmek ya da fahiş bir meblağ ödemek,” dedi.

Outverse, kendi adına, diğer avantajların yanı sıra sınırsız üyeye erişimin kilidini açan aylık 99 $ ‘lık bir planla 500 topluluk üyesi için alana sahip temel bir ücretsiz plan sunuyor.

karşıdan esen rüzgarlar

Outverse’in açık betaya gelişi, aynı zamanda bazı popüler topluluk platformlarının önemli ters rüzgarlar gördüğü bir zamanda geliyor. Twitter’da kaos olsa da Reddit’in geliştirici huzursuzluğu Ve müteakip kesintilerlafı olmaz Slack’in geçen yılki fiyat artışı.

“Bu soru”topluluğumu nerede barındırırım?’ son aylarda çok daha acil hale geldi,” dedi Schmidt. “Ve gerçek bir şirket dalgasının bu soruyu ciddiye almaya başladığını ve daha fazla ‘sahip olunan’ alternatifler aradığını gördük.”

Şimdiye kadar, Outverse vardı kabarık Geçen yıl 1 milyon £ (1.2 milyon $) tohum öncesi finansman ve en son 6 milyon $ nakit enjeksiyonu ile şirket, gerçek zamanlı sohbet gibi yeni özellikleri içerecek olan tam lansmanından önce ürününü ölçeklendirmeyi planladığını söyledi. .

Outverse’in tohum turu, Notion Capital, Seedcamp, Connect Ventures ve Tiny VC’nin katılımıyla Wing VC tarafından yönetildi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın