Nakliye komisyoncularına hizmet veren Raft, Eight Roads VC liderliğindeki 30 milyon dolarlık B Serisini kapattı

rent a car 34

Pandemi sürecinde nakliye sektörünün dijitalleşmesi roket gibi fırladı ve öyle kaldı. Bugüne kadar Forto yaklaşık 600 milyon dolar, Nuvocargo 75 milyon dolar, Zencargo 66 milyon dolar ve Freightify 14.5 milyon dolar topladı. Hepsi bir şekilde nakliye lojistiğini modernleştirme/dijitalleştirme ile ilişkilidir.

Bu, tabii ki nakliye komisyoncularının ve gümrük komisyoncularının da ayak uydurması gerektiği anlamına geliyordu. 2021’de geri döndük Vector.ai (2017’de piyasaya sürüldü), bu görevleri otomatikleştirmek için makine öğrenimini uygulamak üzere Bessemer liderliğinde 15 milyon dolarlık bir yatırım topladı.

İki yıl geçti ve Vector artık çağrılıyor Salve bu makine öğrenimi kolayca “yapay zeka” olarak yeniden markalandı.

Raft şimdi liderliğindeki 30 milyon dolarlık bir B Serisi finansman turunu kapattı. Sekiz Yol VC mevcut yatırımcılar Bessemer Venture Partners, Episode 1 ve Dynamo Ventures ile Moguntia Capital’in katılımıyla.

2017’de kurulan Raft, artık lojistik oyuncularının yapay zekayı görevlerine ve müşteri etkileşimlerine uygulamalarına yardımcı olduğunu söylüyor. Şu anda Birleşik Krallık, Hindistan ve ABD’de ofisleri bulunan Raft’ın müşterileri arasında EMO Trans, OIA Global, The Scarbrough Group, NNR Global Logistics ve Navia Freight bulunmaktadır.

CEO’su ve Kurucu Ortağı James Coombes, “Ödenecek hesap mutabakatı ve gümrük girişi hazırlığı etrafındaki sıkıntılı noktaları erkenden fark ettik ve o zamandan beri ürünü depolama, rezervasyon onayları ve daha fazlası gibi alanları otomatikleştirmeye yardımcı olacak şekilde geliştirdik” dedi. Bir deyim.

Raft ayrıca, müşterilerine hem dahili verileri hem de üçüncü taraf verilerini son müşterileriyle paylaşma olanağı sunan bir sevkiyat portalı ile müşteriye dönük bir açıya sahiptir, diyor şirket, çok kaynaklı konteyner görünürlüğü, emisyonlar gibi raporlama ve kitaba alıntı.

Eight Roads’un Ortağı Michael Treskow şunları ekledi: “Ekip, müşterilerine anında değer sağlayan bir ürün oluşturmak için sektör uzmanlığı ve son teknoloji AI kombinasyonundan yararlandı. Raft’ın endüstri için çözebileceği çok daha fazla somut sorun var.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın