Apple, Çin’in WeChat uygulamasında bir çevrimiçi mağaza başlattı

rent a car 34

Tencent’e ait platform Salı günü yaptığı açıklamada, Apple’ın Çin’in WeChat uygulamasında bir çevrimiçi mağaza açtığını söyledi. Cupertino merkezli şirket, e-ticaret, finansal hizmet ve ulaşım teklifleri içeren WeChat’te barındırılan küçük boyutlu uygulamalar olan WeChat’in mini programları aracılığıyla uygulama mağazasını kullanıma açtı.

Apple, iPhone’lar, iPad’ler, Apple Watch’lar ve Mac’ler dahil olmak üzere ürünlerini bu mağazada satacak. Bu, Apple’ın bir Çin platformunda ilk kez mağaza lansmanı yapması değil; Reuters’in işaret ettiği gibi, iPhone üreticisinin ayrıca bir mağazası var. Tencent’e rakip Alibaba’nın Tmall e-ticaret platformu. Ayrıca Apple, ürünlerini satmaya da çalıştı. canlı ticaret yoluyla ürünler Bu yıl Mayıs ayında ülkede.

Çin, ABD dışındaki Apple için kilit pazarlardan biri tahminler.

Çin’in akıllı telefon pazarı 2023’ün ilk çeyreğinde gerilerken bile, Apple %20’lik pazar payıyla ülkedeki en büyük cep telefonu satıcısı konumunu korudu. bir Kontrpuan raporu.

Ancak üretim tarafında Apple, kaynaklarını çeşitlendirmek için üretimini Çin dışına taşımaya çalışıyor. Geçen yıl, JP Morgan analistleri şunu söyledi: şirket, iPhone üretiminin %25’ini Hindistan’a taşımayı hedefliyor ve 2025 yılına kadar iPad ve Apple Watch üretiminin %20’sini Vietnam’da yapacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın