Foxconn, Vedanta girişiminden çekilmesine rağmen Hindistan teşvikini sürdürüyor

rent a car 34

Foxconn Salı günü yaptığı açıklamada, Tayvanlı dev ABD’den çekilmiş olsa bile Hindistan’ın yarı iletken üretim politikası kapsamındaki teşviklere erişmek için başvuruda bulunmayı planladığını söyledi. ülkenin amiral gemisi 19,5 milyar dolarlık ortak girişim yerel holding Vedanta ile.

“Foxconn, ‘Yarı İletkenler ve Görüntülü Fab Ekosistemi için Değiştirilmiş Program’ ile ilgili bir başvuru göndermeye çalışıyor. Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, optimum ortaklar için manzarayı aktif olarak gözden geçiriyoruz ”dedi.

“Hindistan’ın bir sonraki aşamaya geçtiğini ve Foxconn’un birinci sınıf tedarik zinciri yönetimini ve üretim verimliliğini tamamlayabileceğini görmek isteyen, hem Hindistan içinde hem de yurt dışında çeşitli paydaş gruplarını memnuniyetle karşılıyoruz.”

Açıklama, Foxconn’un Pazartesi günü, analistlerin Hindistan’ın bir yarı iletken üretim merkezi olma yönündeki agresif ve iddialı planında bir gerileme olduğunu söylediği bir hareketle Vedanta ile çip üretme ortaklığını sonlandırdığını doğrulamasının ardından geldi.

İki şirket, Başbakan Narendra Modi’nin memleketi olan Gujarat’ta bir fabrika kurması planlanan yaklaşık 20 milyar dolarlık ortak girişimi geçen yıl duyurdu. Modi hükümeti, Hindistan’ı bir elektronik üretim merkezi haline getirmek için yarışırken son yıllarda şirketlere milyarlarca dolarlık teşvik teklif etti.

Takip etmek için daha fazlası.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın