Opendoor mezunları, ev değiştirme ağı olan Kindred için 15 milyon dolar topladı

Mevcut mülkleri alıp onları yeniden kullanma kavramı yeni bir kavram değildir. Ne de olsa Airbnb, örneğin tatil evlerini kullanmadıkları zamanlarda gelir kaynağına dönüştüren insanların yüksek profilli bir örneğidir. Sonuç olarak, gezginlerin bugün nerede kalacaklarını seçerken eskiden olduğundan çok daha fazla seçeneği var.

Yalnızca gezginlere daha fazla seçenek sunmakla kalmayan, aynı zamanda seyahati daha uygun fiyatlı hale getirmek isteyen San Francisco merkezli bir girişim ortaya çıktı ve bu hedefe doğru 15 milyon dolar topladı. Opendoor mezunları Justine Palefsky ve Tasneem Amina, 2021’de bir şirket kurmak için bir araya geldi. akrabainsanlara benzersiz bir ev değiştirme modeli aracılığıyla konaklama rezervasyonu yapma seçeneği sunmak amacıyla.

Kindred, insanların temelde evlerini değiş tokuş etmesine izin vermek için yalnızca üyelere özel bir ağ kuruyor. Buradaki fikir, ağın “güvenilir” olmasıdır, böylece üyeler ev değiştirirken kendilerini rahat hissedebilirler. İlginç bir şekilde, Kindred’e birisinin evinde kalmasına izin vermek için bir ücret ödeyen üyeler arasında para alışverişi yapılmaz ve bunun tersi de geçerlidir.

Bir üye, birinin evinde belirli sayıda gece kalmasına izin verirse, o geceler o yokken başka birinin evinde kalmak için bankaya yatırılabilir. Bu bir ver ve al politikası. Her konaklama için bir konuk, konaklamayı koordine etmek ve ev koruması için Kindred’a bir hizmet ücreti ((seyahat başına değişken ancak gecelik en fazla 30 ABD doları) öder. Kurucuları, bu hizmet ücretinin şirket maliyetlerini karşıladığını ve marjını sağladığını söylüyor. Misafirler ayrıca kaldıkları evin temizlik masraflarını da ödüyorlar ama şirket bundan kâr etmediğini söylüyor.

Üyeler Kindred’ı doğrudan 1’e 1 takaslar düzenlemek için kullanabilir veya gece kazanmak için diğer üyeleri ağırlayabilir ve bu geceleri farklı bir üyenin evinde kalmak için kullanabilir. Şirket kısa bir süre önce, yıllık taahhüt gerektirmeyen, kullandıkça öde modelini uygulamaya koydu. Kabul edildikten sonra, bu üyeler yalnızca yolculuk başına temizlik ücretini ve hizmet ücretini karşılar. Kindred’ı sık sık kullananlar, 600$’a Kindred Pasaportu satın alma seçeneğine sahiptir, bu da onlara bir yıllık süre için 0$ hizmet ücreti ile sınırsız seyahat rezervasyonu yapma olanağı sağlar.

“Kinred’i, mülk yöneticileri veya kiralık yazlıklar için değil, gerçek evlerini birbirleriyle paylaşan gerçek insanlar için tasarladık. Seyahat için zaten pek çok “almak için öde” seçeneği var” dedi. Palefsky, şirketin CEO’su olarak görev yapan. “Her konuk aynı zamanda bir ev sahibidir, dolayısıyla oyunda herkesin görünümü vardır. Bu, karşılıklı güven ve hesap verebilirlik ortamı yaratır.”

Kindred, geçen baharda özel beta sürümünü başlattığından bu yana aylık seyahat rezervasyonlarında on kat artış yaşadığını ve büyük ölçüde yatırım evleri yerine birincil konutlardan 20.000 üyelik başvurusu aldığını söylüyor. Şimdiye kadar Kindred üyeleri birbirlerinin evinde 5.000’den fazla gece geçirdiler.rent a car 34

Kindred’ın kurucu ortakları Justine Palefsky ve Tas Amina/İmaj kredisi: Kindred

Bir kullanım örneği, köpeğiyle birlikte Mexico City’de yaşayan 30’lu yaşlarının başında bir kadın kurucuyu içerir. İşi için sık sık San Francisco’ya gitmesi gerekiyordu, ancak bunun pahalı olduğunu ve köpeğini götürecek yerler bulmanın zor olduğunu gördü. Palefsky’ye göre, Kindred’da San Francisco, New York ve birkaç başka destinasyonda kalarak ilk 8 ayında 80’den fazla gece rezervasyonu yaptı. Karşılığında, o dışarıdayken Mexico City’deki evinde 80’den fazla gece ağırladı.

TechCrunch’a konuşan Palefsky, “Bunun gibi hikayeler bize Kindred’ın potansiyelinin aslında başlangıçta fark ettiğimizden çok daha büyük olduğunu gösterdi.” “Mevcut seyahat pazarından pay almanın yanı sıra seyahat pazarını hep birlikte büyütme fırsatına sahibiz.”

New Enterprise Associates (NEA), mevcut destekçiler Andreessen Horowitz, Caffeinated Capital, Bessemer Venture Partners ve Outset Capital’in katılımını içeren Seri A’ya liderlik etti. Eski Khosla yatırımcısı Evan Moore ve Figma CEO’su Dylan Field dahil olmak üzere yeni bireysel yatırımcılar da tura para yatırdı. Başlangıç, bugüne kadar toplam 26,75 milyon dolar topladı. Bir yıl önce 10 olan 20 çalışanı var.

Kindred, yeni başkenti kısmen Kuzey Amerika’da ve bu yıl Londra, Berlin ve Amsterdam gibi birçok Avrupa şehrinde coğrafi olarak genişlemek için kullanmayı planlıyor. Bugün, New York, San Francisco, Los Angeles, Miami, Seattle, Denver, Austin, Vancouver ve Mexico City dahil olmak üzere Kuzey Amerika’da 20’den fazla pazarda faaliyet göstermektedir. Şirket ayrıca, geliştirdiği ve üyelere yapay zeka destekli önerilerde bulunacak bir algoritma olan Matchmaker da dahil olmak üzere ürün ve teknolojisine yatırım yapmayı planlıyor.

Palefsky, “Hedefimiz eninde sonunda her yerde olmak, ancak başlangıçta arz ve talepte yüksek düzeyde çakışmanın olduğu ve yerel fotoğrafçılık ve temizlik operasyonlarımızla yoğunluktan yararlanabileceğimiz büyük şehirlere odaklanıyoruz” dedi.

Kindred’in yönetim kuruluna katılan NEA Ortağı Vanessa Larco, kısa vadeli kiralama platformlarının “giderek daha profesyonel hale gelmesiyle, birincil konutların eşler arası paylaşımını benzersiz bir şekilde sağlayan gerçek bir paylaşım ekonomisi için kullanılmayan büyük bir fırsatı açık bıraktıklarına” inanıyor. yatırım amaçlı gayrimenkul kiralamak yerine.”

“Birincil konutların pazar büyüklüğü, yatırım evlerine kıyasla çok büyük ve Kindred, daha fazla birincil konutun kilidini açmak için güven ve rahatlık sağlayarak tatil kiralama pazarına net yeni ev envanteri getirebileceklerini gösterdi.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada