OpenAI’nin ChatGPT uygulaması artık web’de arama yapabilir – ancak yalnızca Bing aracılığıyla

rent a car 34

Mobil cihazlarda ChatGPT artık web’de gezinebilir. Ancak yalnızca Bing aracılığıyla.

Bugün, OpenAI ilan edildi şirketin yapay zeka destekli sohbet robotunun premium sürümü olan ChatGPT Plus aboneleri, ChatGPT uygulamasında Browsing adlı yeni bir özelliği kullanarak ChatGPT’nin soruların yanıtlarını Bing’de aramasını sağlayabilir.

Göz atma, uygulama ayarlarının Yeni Özellikler bölümüne gidilerek, model değiştiricide “GPT-4” seçilerek ve açılır menüden “Browse with Bing” seçilerek etkinleştirilebilir. Tarama, hem iOS hem de Android ChatGPT uygulamalarında kullanılabilir.

OpenAI, Göz Atmanın özellikle güncel olaylarla ve “uzanan” diğer bilgilerle ilgili sorgular için yararlı olduğunu söylüyor.[s] öte [ChatGPT’s] orijinal eğitim verileri. ChatGPT’nin bilgisi, 2021’de Göz Atma devre dışı bırakıldığında kesiliyor.

Tarama — daha önce Microsoft ve OpenAI ilan edildi bu yıl bir ara gelecek — ChatGPT’yi özellikle araştırma için kesinlikle daha kullanışlı bir asistan yapıyor. Ondan önce ChatGPT’ye “2023 March Madness kadınlar turnuvasını kim kazandı?” özellikle yararlı veya doğru bir şey vermez.

Ancak ChatGPT’nin arama yeteneklerini Bing ile sınırlamak, kullanıcı düşmanca bir hareketten çok kısa görünüyor. İş motivasyonları açıktır – OpenAI, Microsoft ile yakın bir ortaklığa sahiptir. yatırım başlangıçta 10 milyar doların üzerinde — ancak Bing, arama motorlarının tümü olmaktan çok uzak.

2011’de yapılan bir analiz, Bing’in potansiyel olarak haksız olduğunu ortaya çıkardı. hizmet etmek Google bağlantılarından daha fazla Microsoft ile ilgili sonuç. Daha yakın zamanlarda, bir Stanford çalışmak Bing’in en iyi arama sonuçlarının “endişe verici” miktarda dezenformasyon içerdiğine dair kanıtlar gösterdi.

Microsoft, şüphesiz arka uçta Bing’in algoritmalarını geliştirmeye devam ediyor. Ancak ChatGPT’nin yeni Tarama özelliğindeki sorun, Bing kaçınılmaz olarak hata verdiğinde, kullanıcıların aralarından seçim yapabilecekleri herhangi bir alternatiflerinin olmamasıdır.

Diğer, daha az tartışmalı ChatGPT uygulama haberlerinde, bir arama sonucuna dokunmak artık sizi doğrudan görüşmedeki ilgili noktaya götürüyor. OpenAI, bu değişikliğin – Tarama ile birlikte – bu hafta kullanıma sunulduğunu söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın