EV teslimat gecikmelerine rağmen, Faraday Future ayakta kalmak için 90 milyon dolar topladı

Faraday Future, çok geciken FF 91 lüks elektrikli SUV’unu üretime ve teslimata almasına yardımcı olmak için mevcut yatırımcılardan 90 milyon dolar toplamayı başardı. EV şirketi Salı günü yaptığı açıklamada, Faraday’ın yatırımcılarının mevcut 15 milyon dolarlık taahhüdünü de hızlandıracağını söyledi.

Faraday bir ayin biridir EV SPAC’leri — Özel amaçlı bir satın alma şirketiyle birleşerek halka açılan EV girişimleri — ayakta kalmak için mücadele etti. şirket tutar nakit yakmak Ve daha fazlası için elini uzatıyor, araçlarının teslim tarihini zorlarken. Bu çerçevede, Faraday Future, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından da soruşturuldu ve Adalet Bakanlığıve birinden acı çekti iç dram bir sonrakinden sonra.

Tekrarlanan üretim gecikmelerine ve müşterilerin ellerine araç teslim edilememesine rağmen, Faraday Mayıs ayında lüks EV’ler ChatGPT özelliklerine sahip olacaktır, AI çoğunluğa atlamak ve dikkat çekmek için bir girişim. Ve belki de işe yaradı, çünkü Nisan ayı itibariyle sadece 30 milyon doları olan şirket, şimdi bir şekilde yatırımcıları kendisine milyonlar daha vermeye ikna etmeyi başardı.

başına SEC dosyalamaFaraday’ın son fonları, Senyun International’ın katılımıyla özel sermaye ATW Partners tarafından yönetilecek.

şirket hangi Mayıs ayında dedi ilk teslimatları desteklemek için 100 milyon $ borç toplamayı umduğunu, ek fon kaynakları aramaya devam edeceğini söyledi. Faraday Future, FF 91 Futurist’in teslimatlarına Mayıs sonunda başlamayı planlamıştı, ancak önce “önemli miktarda ek finansman” sağlaması gerekiyordu. Bu teslimatların başlayıp başlamadığı belli değil ve Faraday yorum yapmak için TechCrunch’a zamanında yanıt vermedi.

Hisseler, haberlerden sonra %5 veya tam bir kuruş fırladı, ancak o zamandan beri geri düştü. Faraday’ın hissesi Salı günü 0,24 dolardan kapandı.

Faraday’ın finansmanı eş değer EV SPAC olarak geliyor Lordstown Motors iflas koruması için başvurdu ve yatırımcısı ve üretim ortağı Foxconn’a yatırım taahhütlerini yerine getirmediği için dava açıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın