OpenAI, yeni Londra ofisi ile rekabeti DeepMind’in kapısına getiriyor

OpenAI yurt dışına yayılıyor. Özellikle Londra’ya.

Bugün, Microsoft destekli yapay zeka girişimi, ilk uluslararası karakolu olan Londra’da bir ofis açmayı planladığını duyurdu. CEO Sam Altman’a göre OpenAI’nin Londra lokasyonu kapılarını açtığında, “yerel topluluklar ve politika yapıcılar” ile işbirliğini dengelerken “araştırma ve mühendislik yeteneklerini” geliştirmeye odaklanacak.

Altman, “Bu genişlemeyi birinci sınıf yetenekleri çekmek ve AGI geliştirme ve politikasında yeniliği teşvik etmek için bir fırsat olarak görüyoruz” dedi. bildirildiğine göre ofis için alternatif olarak Polonya ve Fransa’yı tercih ettiğini söyledi. konserve ifade. “Geleceğin neler getireceği konusunda ve Londra ofisimizin güvenli yapay zeka oluşturmak ve dağıtmak için yapacağı katkıları görmek bizi heyecanlandırıyor.”

Londra, 2015’te kurulduğundan bu yana San Francisco genel merkezinin ötesine genişlemeyen OpenAI için göze çarpan bir seçim. Şehir, Google’ın en büyük AI araştırma bölümü olan DeepMind’in uzun süredir ana üssü ve veri bilimi yeteneğinin kaynağı. zengin akademik tarihi ve ünlü üniversiteleri.

Genel olarak konuşursak, Londra aynı zamanda AI başlangıç ​​​​girişimleri için gelişen bir merkez haline geliyor. yakın tarihli bir göre rapor2021 itibariyle, 1.300’den fazla AI şirketi Londra’da bulunuyordu ve şehir, yatırılan risk dolarları açısından Birleşik Krallık’ta en çok finanse edilen şehirdi.

Şehir ayrıca, İngiltere’nin yönetim organlarını yapay zekayı hafif bir dokunuşla düzenlemeye ikna etmeye çalışan OpenAI gibi yapay zekaya büyük yatırım yapan teknoloji şirketleri için politik açıdan da önemli. Yakın tarihli bir lobicilik turunda Altman, University College London’da “dengeli” düzenleme çağrısında bulundu ve derin sahte dezenformasyon riskleri konusunda uyarıda bulundu.

Aynı görünümde, Altman söz konusu AI endüstrisi için ilk kapsamlı düzenlemelerden biri olan bloğun AI Yasası hükümlerine uymaması durumunda OpenAI’nin Avrupa Birliği’nde “faaliyetini durduracağını”. O daha sonra geri adım attı yorumlardan – ama oyun yapıldı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın