Nintendo Switch kutularını küçültüyor

Nintendo Switch kutularını küçültüyorNintendo Switch oyun konsolunun kutusunu yüzde 20 oranında küçültmeyi planlıyor. Kutu değişiminin bu ay itibarıyla başlamış olacağı söyleniyor. Kutuyu küçültmek tuhaf bir hareket gibi görünse de, firmanın bu sayede daha çok konsol sevkiyatı gerçekleştirmeyi ve verimliliği artırmayı amaçladığı belirtiliyor.

Kutu değişikliği planını gündeme getiren Nikkei, Nintendo’nun böylelikle Switch’in başarılı satış grafiğini korumayı amaçladığını ifade etti. Önümüzdeki devrin Switch ekosistemi için hareketli geçecek olması da, Nintendo’nun bu hamlesini biraz daha anlamlı kılıyor.

2022 sona ermeden Splatoon 3, Bayonetta 3 ve Pokemon Scarlett and Violet şeklinde oyunlar Switch sahipleriyle buluşacak. Bu dönemde rakip konsollar için de birtakım hususi oyunların yayınlanacağını belirtmekte yarar var.

Nintendo Switch satışları teknik olarak düşüşe geçmiş durumda. Ancak konsolun uzun zamandır piyasada bulunduğunu düşününce bu duruma pek şaşırmamak gerekiyor. Bu süreçte Nintendo’nun Switch Lite ve Switch OLED benzer biçimde versiyonlarla talebi canlı tuttuğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Yeni oyunların Switch’in mevcut satış grafiğine yapacağı etkiyi önümüzdeki dönemde görmek olası olacak. Ancak sonuç ne olursa olsun, Nintendo Switch kutularının küçülmesi kati görünüyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın