Nilüferli hentbolcular kupada tur atladı

Nilüferli hentbolcular kupada tur atladıNilüfer Belediyespor Erkek Hentbol Takımı, HDI Sigorta Hentbol Erkekler Türkiye Kupası eleme turu rövanş maçında, ligin yenilgisiz lideri olan Özel Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyespor ile karşılaştı. 33-33 berabere sona eren ilk maçın rövanşı, Üçevler Spor Tesisleri Hentbol Salonu’nda yapıldı.

Mücadeleye süratli hücumlarla etkili süregelen taraf Nilüfer Belediyespor oldu. İlk maçın kahramanlarından kabul edilen Nilüfer Belediyespor kalecisi Hüseyin Bereket’in peş peşe yaptığı kurtarışlarla mavi yeşil beyazlılar, ilk 10 dakikayı 5-2 önde bitirdi. Baskılı oyununu ilerleyen dakikalarda da sürdüren Nilüfer Belediyespor, ilk yarıyı 17-13 önde tamamlamış oldu.

İkinci yarının başlaması ile beraber Özel Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyespor, tam saha pres uygulayarak, maçta etken olmaya çalıştı. Bu baskı sonucunda 45. Dakikada Hatay kadrosu, skorda 21-21’lik eşitliği yakaladı. Son 15 dakikası coşku ve gerilim içinde geçen maçta saha içinde daha iyi koordine olan Nilüfer Belediyespor, rakibinin panik halinden faydalanarak aradaki farkı yine açtı. Maçtan 35-31 galip ayrılan Nilüfer Belediyespor, kupada tur atlayarak Sekizli Final’e katılma hakkı kazanmıştır.

HDI Sigorta Hentbol Erkekler Türkiye Kupası’nda Sekizli Final, 10-13 Mayıs 2023 tarihleri içinde Konya’da yapılacak.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın