Niantic, 8th Wall geliştiricileri için GenAI araçlarını kullanıma sunuyor

rent a car 34

Bu Ekim ayında San Francisco’da düzenlenen ve “Playing the Edge” temasını keşfedeceğimiz GamesBeat Next’in geri dönüşünü duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Burada konuşmak için başvurun ve buradan sponsorluk fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinin. Etkinlikte ayrıca duyuracağız 25 en iyi oyun girişimi 2024’ün Oyun Değiştiricileri olarak. Bugün başvurun veya aday gösterin!


Niantic bu hafta yeni üretken yapay zeka geliştirici araçlarını piyasaya süreceğini duyurdu. 8. Duvar platformu. Daha spesifik olarak, geliştiricilerin süreçlerini kolaylaştırmasını kolaylaştıran GenAI modüllerini 8th Wall’a ekliyor. Geliştiriciler bu araçları GenAI’yi 8. Duvar’daki WebAR geliştirmelerine dahil etmek için kullanabilir ve Niantic ayrıca geliştiriciler için iki örnek proje sundu.

Modüller, Inworld AI Entegrasyon Modülünü ve OpenAI için 8. Duvar Entegrasyon Modülünü içerir. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi bu modüller, 8th Wall geliştiricileri için mevcut yapay zeka teknolojisiyle entegrasyonu daha kolay ve daha sezgisel hale getirmek üzere tasarlandı. Inworld AI’nin entegrasyonu, yaratıcıların AR projelerine etkileşimli AI odaklı karakterler eklemesine olanak tanır. OpenAI’nin modülü, geliştiricilerin, kullanıcıların AR dünyalarında öğeler oluşturmaları için ChatGPT ve DALL-E’yi daha kolay eklemelerine olanak tanır.

İki örnek proje, Inworld’ün Rainbow Crunchies projesi ve Open AI tarafından desteklenen Gen AI Örnek Projesi’dir. Rainbow Crunchies, geliştiricilerin yapay zeka tabanlı etkileşimi test etmesine olanak tanıyan, Rainbow Ray adında Inworld tarafından oluşturulmuş bir yapay zeka karakterine sahiptir. OpenAI projesiyle geliştiriciler DALL-E’yi bir doku oluşturmak ve bunu bir AR nesnesine uygulamak için kullanabilirler. 8th Wall’un XR geliştiricisi Ian Curtis projeye ilham verdi.

Curtis yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Üretken yapay zekayı Artırılmış Gerçekliğe entegre etme konusunda beni en çok heyecanlandıran şey, her kullanıcıya kendi dijital dünyalarının mimarı olma gücü vermesidir. Artık içeriği pasif bir şekilde tüketmiyorlar, aktif olarak yaratıyorlar, hayal güçlerinin gücüyle deneyimlerini şekillendiriyorlar.”

GamesBeat’in inancı Oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer” söz konusudur. Bu ne anlama gelir? Sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu size anlatmak istiyoruz. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşimde bulunmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın