Confirm, üretken yapay zeka ve ağ analizini performans incelemelerine dahil etmek için 6,2 milyon dolar topladı

rent a car 34

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kayıt Olun


“Yine performans inceleme sezonu geldi” ifadesini duymaktan hoşlanan var mı?

Bu yazarın çalıştığı çoğu kuruluşta (ve pek çoğunda çalışmıştır), ne yöneticiler ne de çalışanlar performans değerlendirmeleri verme ve alma sürecinden pek hoşlanmadılar.

Yine de birçok şirket, yeteneklerini değerlendirmenin ve yüksek performans gösterenlerin terfiler veya yeni fırsatlarla ödüllendirilmesini sağlamanın bir yolu olarak bunları kullanmakta ısrar ederken, düşük performans gösterenler belirlenerek iyileştirme yoluna veya şirketten ayrılmaya doğru yönlendirilir. Ancak performans değerlendirmeleri, ister yönetici ister meslektaş olsun, insanlar tarafından yönetildiğinde kişisel saldırı gibi hissedilebilir.

Ancak Confirm, ileriye yönelik daha iyi bir yol olduğunu düşünüyor. San Francisco merkezli girişim, danışmanlık devinin bir yaklaşımı olan “Organizasyonel Ağ Analizi (ONA)”nı kullanarak performans değerlendirme sürecini sıfırdan dönüştürmek için A Serisi fondan 6,2 milyon dolar (ve toplam 11,4 milyon dolar) topladığını duyurdu. Deloitte “Kuruluşunuzdaki resmi ve resmi olmayan ilişkileri görselleştirmek ve analiz etmek” ve aynı zamanda üretken yapay zeka olarak tanımlamaktadır. OpenAI’nin GPT-4’üdaha adil, daha bilimsel ve daha verimli performans değerlendirmeleri sunmak.

Etkinlik

VB Dönüşümü 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Tüm öne çıkan oturumlarımıza ilişkin isteğe bağlı kütüphaneye erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

Tura Spero Ventures öncülük etti ve SHRMLabs, Elefund, Gaingels, Black Angel Group’un yanı sıra Confirm’in bazı mevcut müşterilerinin katılımı gerçekleşti.

Kayırmacılık yerine adalet

Confirm’e göre, sürekli geri bildirim ve 360 ​​derecelik değerlendirmeler gibi geleneksel performans inceleme yöntemleri genellikle suları temizlemek yerine bulandırıyor. Confirm, performans incelemelerini daha basit ve veriye dayalı hale getirerek bu durumu değiştirmeyi amaçlıyor.

Confirm’in yaklaşımı, şirketteki tüm çalışanların birbirini nasıl gördüğünü inceleyerek çalışan performansını ölçüyor. ONA, performansın izole bir ölçüm değil, işyerindeki ilişkiler ve etkilerden oluşan bir ağ olduğu ilkesiyle çalışır.

Aslında Confirm’in önceki araştırması Fast Company’de yayınlandı her iki grubun ağ derecelendirmeleriyle karşılaştırıldığında, erkek çalışanların yöneticilerden kadın çalışanlara göre ortalama %25 daha yüksek puan aldığını buldu.

Ayrıca, meslektaşlarından ve yöneticilerinden gelen girdilerle her bir çalışan için özelleştirilmiş, GPT-4 ile oluşturulmuş performans değerlendirme taslakları, otomatik olarak oluşturulan çalışan anketi sonuçları ve belirli bir yöneticiden veya diğerinden kaynaklanan önyargıyı en aza indirmeyi amaçlayan çalışanlar için otomatik olarak kalibre edilmiş derecelendirmeler sunar. .

Güçlü bir erken dönem performansı

Şunu onayla: çok uzun zaman önce, 2019’da kurulduancak Canada Goose, Niantic ve Thoropass gibi şirketler performans inceleme platformunun avantajlarından zaten faydalanmaya başladı.

Örneğin Thoropass, COVID-19 salgınının son aşamalarında “Büyük İstifa” olarak bilinen çalışan değişimi dalgası sırasında en iyi performans gösterenlerin tümünü belirleyip elinde tutmayı başardı.

Thoropass İnsan ve Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Joe Bast’a göre ONA, sadece yüksek ve düşük performans gösterenlerin değil, aynı zamanda şirket içindeki gerçek etkileyicilerin de kim olduğunu anlamalarına yardımcı olarak oyunun kurallarını değiştiren bir rol oynadı.

Şirket ayrıca Fast Company’den “Dünyayı Değiştiren Fikirler Ödülü”nü ve Lighthouse Research & Advisory’den En İyi Yetenek İstihbaratı Çözümü dalında HR Tech Ödülünü kazandı. Gelecek vaat eden girişimlerin büyümesine yardımcı olan bir platform olan 2023 WorkplaceTech Accelerator programı için SHRMLabs tarafından seçildi.

Performans incelemelerini gelecekte neler bekliyor?

Büyükten küçüğe, köklü liderlerden çevik yeni girişimlere kadar her kuruluşun kendi kültürü ve politikası olsa da, Confirm’in gelecek vizyonuna göre bunların performans değerlendirmelerini gerçekten etkilememesi gerekiyor.

Confirm’in kurucu ortağı ve başkanı David Murray, “çalışanların ofis politikalarını oynama becerilerinin değil, sıkı çalışmalarının ve olumlu etkilerinin tanındığı ve ödüllendirildiği bir dünya” yaratmak istiyor.

Uzaktan ve hibrit ekiplerin yaygınlaştığı bir dönemde, birini yüz yüze değerlendirmek için gerçek bir fırsat bile olmayabilir. Veriye dayalı performans incelemeleri her zamankinden daha fazla önem taşıyor ve Confirm, bunları yapma zamanı geldiğinde aklınıza gelen ilk isim olmayı hedefliyor; umarız eskisinden çok daha az endişe duyarsınız.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji hakkında bilgi edinmeleri ve işlem yapmaları için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın