UserTesting, insan içgörülerini ölçeklendirmek için platformu üretken yapay zekayla genişletiyor

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kayıt Olun


Kullanıcı Testi İnsan İçgörüleri Zirvesi’ni bugün platformu için yeni bir dizi üretken yapay zeka destekli yeteneğin lansmanıyla başlatıyor.

Şirketin basitçe UserTesting AI olarak adlandırdığı yeni özellikler, müşterilerin deneyim araştırma çabalarını artırmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor AI kullanarak. İlk araç seti, kullanıcıların daha kolay özetler oluşturmasına ve araştırma verilerinden raporlar oluşturmasına yardımcı olmak için OpenAI ile entegrasyondan yararlanıyor. Kuruluşların ürün ve hizmetlere yönelik kullanıcı davranışını ve duyarlılığını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için UserTesting’in son yıllarda şirket içinde geliştirdiği mevcut yapay zeka yeteneklerini genişletiyorlar.

Nisan ayında UserTesting, makine öğrenimi (ML) destekli özelliğini piyasaya sürdü sürtünme algılama yeteneği davranış analizi için.

Yeni UserTesting AI araçlarının hedefi, şirketin halihazırda yaptıklarının ötesine geçmek ve OpenAI’nin ChatGPT’si gibi gen yapay zeka teknolojilerinin gücünden yararlanmaktır.

Etkinlik

VB Dönüşümü 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Tüm öne çıkan oturumlarımıza ilişkin isteğe bağlı kütüphaneye erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

UserTesting CEO’su Andy MacMillan, VentureBeat’e şunları söyledi: “UserTesting AI, müşterilerimiz tarafından yapay zeka destekli olarak kolayca anlaşılacak şekilde tasarlanmış, araştırma, tasarım, pazarlama veya ürün ekibinin esas olarak daha fazla verim elde etmesine yardımcı olan bir dizi yetenektir.” özel bir röportaj.

UserTesting, mevcut makine öğreniminin yanı sıra üretken yapay zekayı nasıl kullanıyor?

Bugüne kadar UserTesting’in kullanıcılarına sağladığı yapay zeka yeteneklerinin çoğu makine öğrenimi alanına girmektedir.

MacMillan, UserTesting’in platformundan veri almak için kendi makine öğrenimi modellerini oluşturduğunu ve bu sayede ekiplerin kullanıcıların bir hizmet veya uygulamayla nasıl etkileşim kurduğunu ve deneyimlediğini test ettiğini söyledi. UserTesting, kullanıcı oturumlarını kaydeder ve ardından içgörü elde etmek için ML modellerini kullanır. Modeller duyarlılık, niyet ve kullanıcıların iş akışının neresinde sıkışıp kaldıklarını belirlemeye yardımcı oldu.

Yeni UserTesting AI araçlarıyla şirket yalnızca ham verileri gen yapay zeka modeli işlemek. MacMillan, UserTesting’in mevcut modellerinin yanı sıra yapay zeka genini kullandığını vurguladı.

“Transkriptlere ek olarak bir araştırmacının ilginç bulacağı şeyleri, anlaşmazlıkları, içgörüleri, önerileri çıkardığımız bu makine öğrenimi çıktılarının çoğunu alıyoruz ve bunları sağlıyoruz ve yaratıyoruz Büyük dil modellerini (LLM’ler) kullanan görevler, özetler ve araştırma raporu özetleri,” dedi MacMillan.

UserTesting’deki Üretken Yapay Zeka, önyargıyı *önlemeye* yardımcı olur

Bugüne kadar kullanıcı deneyimi araştırmacıları, bir Kullanıcı Testi işleminden elde edilen verilere ve içgörülere dayanarak büyük ölçüde kendi başlarına rapor ve özet yazmak zorunda kaldılar.

Ancak artık, örneğin yeni bir mobil uygulamayı test etmek isteyen bir ekip için platform, bunları tespit ediyor ve test için ideal kişi profilleriyle eşleştiriyor. Kullanıcılar daha sonra UserTesting ile uygulama prototipini test ederken kaydedilir. Makine öğrenimi modelleri ilginç veri noktalarının belirlenmesi. Kullanıcı ayrıca video ve ses ile kaydedilir ve tüm oturumlar yazıya dökülür.

MacMillan, “İlginç anları yakalamaya yardımcı olan tüm bu veri akışlarını makine öğrenimi modellerimiz aracılığıyla çalıştırıyoruz” dedi.

UserTesting platformu daha sonra ilginç veri noktalarının ve oturumdaki önemli noktaların bir listesini sağlayan bir sonuç sayfası sağlar. UserTesting AI ile araştırmacılar artık tam bir özete sahip oluyor ve ayrıntılı bulgulara dayalı olarak oluşturulan raporları alıyor. Yapay zeka tarafından oluşturulan rapor ve özetler, araştırmacıların belirli veri noktalarını derinlemesine incelemesine yardımcı olabilecek belirli alıntılara ve referanslara da sahip olacak.

Gen yapay zekanın daha geniş kullanımı ve nasıl potansiyel önyargıya sahip olabileceği konusunda bazı endişeler olsa da MacMillan, UserTesting AI’nın aslında potansiyel önyargıyı azaltmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

MacMillan, “UserTesting AI’nın müşterilerimizin daha verimli olmasına yardımcı olabileceğini düşünüyoruz” dedi. “Aynı zamanda araştırmacıların bir şeyi kaçırmaktan kaçınmasına da yardımcı olduğunu düşünüyorum ve önyargılardan kaçınmaya da yardımcı olabilir; dolayısıyla araştırmayı yapan kişi olarak sizin bazı önyargılarınız olabilir ve yapay zeka belki göremeyebileceğiniz şeyleri görmenize yardımcı olabilir.”

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji hakkında bilgi edinmeleri ve işlem yapmaları için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın