NFT avatar etkinleştiricisi GoodGang, Kore devleri Kakao ve Naver’in nimetlerine sahip

Eleştirmenler, hızlı para kazanmak isteyenler tarafından satılan yüksek fiyatlı JPEG’ler olarak uzun süredir değiştirilemez belirteçleri itibarsızlaştırdı. NFT’ye inananlar, yanlış olduklarını kanıtlamak ve dağıtılmış, değişmez bir veritabanı olan blok zincirinde saklanan bu dijital sanat sertifikalarının gerçek kullanım durumlarına sahip olduğunu göstermek istiyorlar.

Çabaları genellikle NFT’leri halihazırda yaygın olarak benimsenen uygulamalara entegre etmeyi içerir. Örneğin Twitter, artık kullanıcıların NFT profillerini doğrulamak bir ücret karşılığında, böylece diğerleri bir JPEG’e sağ tıklamak yerine Bored Apes’larına bir servet harcadıklarını bilsinler.

NFT avatarlarını konuşturmaya ne dersiniz? Güney Koreli mesajlaşma devi Kakao’nun bir yan kuruluşu olan Kakao Investment, yakın zamanda GoodGang Labs’a 2 milyon dolar yatırdı;

Güney Koreli şirketler, yeni neslin sanal dünyada nasıl etkileşime girmeyi sevdiği konusunda her zaman bir ustalığa sahip görünüyor. Ülkeden başka bir internet holdingi ve popüler haberci Line’ın sahibi olan Naver, metaverse platformunu tanıttı. zepeto 2018’de. Uygulama, o zamandan beri dünya çapında on milyonlarca genci sanal deneyimler tasarlamak ve dijital öğelerin ticaretini yapmak için kendine çekti.

Aslında, Naver ve eski Zepeto’yu yöneten yan kuruluşu Naver Z, Singapur merkezli GoodGang’a daha önce açıklanmayan finansmanlara yatırım yaptı.

Asya’nın en büyük iki sosyal ağ şirketinin desteğine sahip olmak, GoodGang’ın yararlı bir şeyler yapıyor olabileceğini gösteriyor. Hareket izlemeli avatarlar aracılığıyla görüntülü arama, özellikle yeni bir fikir değil. Hologram Labs adında bir San Francisco girişimi geçen yıl para topladı Mike Shinoda da dahil olmak üzere yatırımcılardan Zoom ve Google Meet için bir eklenti oluşturarak kullanıcıların NFT ikinci kişilikleri olarak görünebilmelerini sağladı.

Ancak GoodGang’ın stratejisi biraz farklı. Başlangıç, iki yönlü bir yaklaşım yürütür. İlk olarak, Kiki Town adlı tescilli bir iletişim platformunu çalıştırıyor; burada kullanıcılar, Line Next ve Zepeto gibi diğer platformların fikri mülkiyeti olabilecek avatarlar olarak etkileşimde bulunabilirler.

Kiki Town, AI modelinin kullanıcıların web kameraları ve mikrofonlarından gelen verileri çıkarmasını sağlayarak avatarları canlandırıyor. GoodGang’ın kurucu ortağı Dookyung Ahn’a göre, video verileri yerine yalnızca hareket ve sesi ileten bir yaklaşım, “değerli ağ kaynaklarını korur, aynı zamanda kişisel görsel bilgilerin açığa çıkmasını azaltarak gizliliği artırır.”

Ahn, TechCrunch’a verdiği demeçte, yöntemin Kiki Town’ın özellikle yüksek çözünürlüklü 4K videolar söz konusu olduğunda 1000 kata kadar daha az veri kullanmasına izin verdiğini söyledi.

Başlangıç, ayrıca bir SaaS API aracılığıyla bu işlevlerle diğer iletişim platformlarına da güç veriyor. Bu teklif, Gen-Z kullanıcılarını çekmek isteyen ancak avatar animasyonuna adanmış yeni bir ekip oluşturma isteğine veya yeteneğine sahip olmayan sosyal uygulamalar için çekici olabilir.

GoodGang, yakında kullanıcıların birden fazla blok zincirinden 2D ve 3D varlıkları destekleyen GoodHouse adlı yeni bir platformda NFT’ler aracılığıyla etkileşim kurmasına izin verecek.

Girişim, Facebook, Line ve artırılmış gerçeklik girişimi Seerslab’ın gazileri tarafından kuruldu. Mevcut yatırımcıları arasında Kimgisa Lab ve Planetarium bulunmaktadır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın