Etkili Hint teknoloji endüstrisi kuruluşu, eleştirilerin ardından Big Tech yöneticilerinin yerini aldı

Etkili bir teknoloji endüstrisi kuruluşu olan Hindistan İnternet ve Mobil Birliği, Dream Sports’un kurucu ortağı ve CEO’su Harsh Jain’i derneğin yeni başkanı olarak atadı ve üst düzey rolleri Big Tech yöneticilerine verme geleneğini bozdu. birçok Hintli girişim.

MakeMyTrip’in kurucu ortağı ve grup başkanı Rajesh Magow şimdi IAMAI’nin Başkan Yardımcısı olarak görev yaparken, Times Internet’ten Satyan Gajwani endüstri kuruluşunun saymanı olarak atandı. Magow, daha önce Meta’dan Shivnath Thukral tarafından üstlenilen role adım atarken Jain, Google Hindistan başkanı Sanjay Gupta’dan görevi devraldı.

Bir iç seçimin sonucu olan atamalar, çok sayıda üst düzey Hintli girişimcinin, Yeni Delhi tarafından hazırlanan yönetmelikler ve politikalar konusunda benimsediği pozisyonlar nedeniyle IAMAI’nin güvenilirliğini kaybettiğini iddia etmelerinin ardından geldi.

Shaadi.com’dan Anupam Mittal, IAMAI’nin Big Tech’in görüşlerini büyük ölçüde yansıtan bakış açılarının, etkili lobi grubunun “Big Tech’in sözcüsü” haline geldiğini gösterdiğini iddia etti.

Son gerilim, Google, Amazon ve diğer büyük ABD şirketleri ile Hintli şirketler arasındaki ilişkide bir kırılmanın en yeni göstergesidir.

“24 üyeli yeni Yönetim Konseyi ve IAMAI’nin yeni Yürütme Konseyi, önümüzdeki Yıllık Genel Kurul’da mevcut konseylerden görev alacak. IAMAI Yönetim Konseyi seçimi iki yılda bir yapılır. IAMAI Perşembe günü yaptığı açıklamada, IAMAI’nin seksen üç üyesi, bir önceki konseyin iki yıllık görev süresinin sona ermesinin ardından bu yılki seçimlere itiraz etti.

Takip etmek için daha fazlası.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın