Netflix’in bu yıl harcamalarını 300 milyon dolar azaltmayı planladığı bildiriliyor

Netflix’in yeni bir raporuna göre, Netflix bu yıl harcamalarını 300 milyon dolar azaltmayı planlıyor. Wall Street Gazetesi. Rapor, akış devinin maliyetleri düşürmeye çalışmasının bir nedeninin, kısıtlama planlarını ertelemesi olduğunu gösteriyor. ABD’de şifre paylaşımı ve yılın ilk çeyreğinden ikinci çeyreğine kadar başka yerlerde, yani hareketten elde edilen gelirin artık yılın ikinci yarısına doğru gelmesi bekleniyor.

Şirket, bu ayın başlarında personeli işe alımla ilgili olanlar da dahil olmak üzere harcamalarında mantıklı olmaya çağırdı, ancak işe alımların dondurulması veya ek işten çıkarmalar olmayacağını kaydetti.

Bir Netflix sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı.

Netflix bu yıl maliyetleri 300 milyon $ azaltmayı planlasa da, bu rakamın şirketin genel giderlerinin küçük bir kısmını oluşturduğunu belirtmekte fayda var. Örneğin, Netflix’in geçen yıl işletme giderleri yaklaşık 26 milyar dolardı.

Akış devi için tahminleri yendi yılın ilk çeyreği ancak geçen ay beklenenden daha hafif bir tahmin bildirdi. Netflix tahminini yükseltti 2023’te üretmeyi hedeflediği serbest nakit akışı miktarı, 3 milyar dolardan en az 3,5 milyar dolara yükseldi.

Netflix, gelir elde etmenin yeni yollarını araştırıyor. Şirket şifre paylaşımına yönelik baskısını başlattı Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya’da bu yılın başlarında. Bu ülkelerde Netflix, ödeme yapan kullanıcıların hesapları için bir birincil konum belirlemesini zorunlu kılar. Birlikte yaşamadıkları biri hesabını kullanırsa, Netflix onları “fazladan bir üye satın almaları” konusunda uyarır. Netflix, ülkeden ülkeye değişen bir ücret karşılığında hesap başına en fazla iki ekstra üyeye izin verir.

Ayrıca şirket, “adlı reklam destekli yeni bir plan başlattı.Reklamlarla Temel” geçen Kasım. Katman, Netflix’in Premium planından 13 $, Standart plandan yaklaşık 9 $ ve Temel plandan 3 $ daha az olan aylık 6,99 ABD Doları tutarındadır. Bu planla Netflix, Disney+, Hulu, HBO Max, Paramount+ ve Peacock gibi reklam destekli seçenekler sunan diğer büyük yayın hizmetleriyle rekabet ediyor.

Maliyetleri düşürmek amacıyla Netflix geçen yıl bir dizi işten çıkarma gerçekleştirdi. Mayıs 2022’de şirket yaklaşık 150 çalışanı işten çıkardı. Bundan bir ay sonra şirket 300 kişiyi daha işten çıkardı, o sırada işgücünün yaklaşık% 3’ünü temsil ediyordu. Netflix o zaman 30 çalışanı daha işten çıkardı Eylül ayında animasyon departmanının bir parçası olan.

Netflix’in şifre paylaşımı kısıtlamasının 30 Haziran’da veya öncesinde ABD’yi vurması bekleniyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın