NATO Genel Sekreteri Türkiye’ye geliyor

NATO Genel Sekreteri Türkiye’ye geliyorNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yarın Türkiye’ye giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini ve depremler sebebiyle dayanışma mesajı vereceğini bildirdi.

Stoltenberg, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın bitiminde düzenlediği basın toplantısında, NATO’nun Türkiye’ye desteği ve yarın Türkiye’ye yapacağı ziyaret ile alakalı bilgi verdi. Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle bütün müttefiklerin Türkiye için en derin taziyelerini ve desteklerini anlatım ettiğini vurgulayan Stoltenberg, “NATO müttefikleri, ortakları ve NATO, desteklerini artırmıştır” dedi.

‘YARDIMLAR TÜRKİYE’YE SEVK EDİLECEK’

Stoltenberg, müttefiklerin yardımlarının yanı sıra NATO’nun barınma tesisleri göndereceğini hatırlatarak bunların birkaç gün arasında Türkiye’ye sevk edileceğini aktardı.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmek ve dayanışmamı, taziyelerimi ifade etmek suretiyle yarın Türkiye’de olacağım” diyen Stoltenberg, görüşmelerinde, NATO’nun ve müttefiklerin yardımlarının koordinasyonunu da değerlendireceğini belirtti.

Stoltenberg, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nı dün hürmet duruşuyla açtıklarını hatırlatarak “Türkiye’ye destekleri için müttefiklerimize teşekkür ediyorum. Bugün, Savunma Bakanları Toplantısı’nı da tüm müttefiklere daha çok destek ve stratejik yardımları artırma çağrısı yaparak bitirdim” diye konuştu. (AA)

kaynak – sozcu, listelist

Similar Posts

Bir cevap yazın