Mojocare yatırımcıları finansal usulsüzlükleri ve sürdürülemez iş modelini ortaya çıkardı

Pazar günü yaptıkları açıklamada, Mojocare yatırımcılarının sağlık ve zindelik girişiminde “mali düzensizlikler” bulduğunu ve operasyonları küçültmek için bastırdıklarını söylediler.

Hareket, Peak XV, B Capital ve Chiratae Ventures tarafından desteklenen Bengaluru merkezli Mojocare’in bu hafta başlarında yaklaşık 150 çalışanını işten çıkarmasını takip ediyor.

Yatırımcılar ortak bir bildiride Mojocare’in mali durumunu incelediklerini ve şu ana kadar elde ettikleri bulguların, girişimin uyguladığı iş modelinin “çeşitli operasyonel ve piyasa faktörleri nedeniyle sürdürülebilir olmadığını” gösterdiğini söylediler.

rent a car 34

Yatırımcılar, onları Mojocare hakkında bir soruşturma başlatmaya iten şeyin ne olduğunu özellikle söylemediler.

“Sonuç olarak, Mojocare operasyonları küçültecek ve yatırımcı grubu geçiş sürecinde şirketle birlikte çalışıyor” dediler.

Toplamda yaklaşık 23 milyon dolar toplayan üç yaşındaki girişim, bu haftanın başlarında iş temellerinin son aylarda teslim edilmediğini söyledi.

Bir şirket sözcüsü bu hafta başlarında “Zorlu piyasa koşullarıyla karşı karşıya kaldığımız için Mojocare olarak birim ekonomimizi iyileştirmek için zorlu kararlar almak zorunda kaldık” dedi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın