Edtech unicorn PhysicsWallah, bölgesel genişleme hamlesiyle Xylem’i satın aldı

rent a car 34

PhysicsWallah, TechCrunch’ın öğrendiği ve onayladığı Hintli edtech tek boynuzlu atı Hindistan’ın güney bölgelerindeki varlığını sağlamlaştırmaya çalışırken Xylem Learning’i satın aldı.

fizikWallah, WestBridge Capital ve GSV Ventures tarafından desteklenmektedirkamuya açık olmayan bilgileri tartışmak için isminin gizli kalmasını talep eden konuya aşina bir kişiye göre, satın alma anlaşmasına yaklaşık 30 milyon dolar değer biçti.

İki firma satın almayı doğruladı, ancak fiyatlandırma hakkında yorum yapmaktan kaçındı. PhysicsWallah yaptığı açıklamada, güney Hindistan eyaletlerindeki varlığını genişletmek için 5 milyar Hint rupisi veya 61 milyon dolar yatırım yapacağını söyledi.

Merkezi Kerala’da bulunan Xylem, rekabetçi mühendislik fakültesi giriş sınavlarına hazırlanan yaklaşık 3 milyon öğrenciye ücretsiz dersler sağlayarak güney Hindistan eyaletinde önemli bir varlık kazandı. PhysicsWallah’ınkiler gibi operasyonları büyük ölçüde önyüklendi ve her iki varlık için de avantajlı bir eşleşme yarattı.

Çevrimdışı merkezlerin yanı sıra 30 YouTube kanalı işleten Xylem, satın almanın ardından birkaç Güney Hindistan eyaletine daha genişlemeyi planlıyor.

Hindistan’daki birçok edtech firması, yıllar boyunca kuzey-güney ikilemleriyle bölgesel barikatlarla karşı karşıya kaldı. PhysicsWallah, Xylem’in satın alınmasıyla bu coğrafi zorlukları azaltmayı umuyor.

PhysicsWallah’ın kurucusu ve CEO’su Alakh Pandey, Xylem’i “Güney’in PhysicsWallah’ı” olarak adlandırarak iki girişimin paralel operasyonel yollarından övgüyle söz etti. Pandey, satın almanın şirketi Güney Hindistan’daki en önde gelen eğitim platformu olmaya iten bir katalizör görevi göreceğini söyledi.

“500 Hindistan Rupisi tutarında bir yatırımla ve gücümüzü ve uzmanlığımızı birleştirerek, Güney Hindistan’daki JEE/NEET adaylarının öğrenme deneyimini geliştirmek, kaliteli eğitimdeki boşluğu kapatmak ve bölgedeki adreslenebilir pazarımızı genişletmek için olağanüstü bir fırsata sahibiz.”

Xylem’in kurucusu ve CEO’su Dr. Ananthu S, girişimin Mart 2024’te sona eren mali yılda %25 FAVÖK ile 36,6 milyon $ gelir elde etmeyi hedeflediğini söyledi. Firma, sona eren mali yılda 18 milyon $ gelir bildirdi. Martta.

“Çabalarımızı birleştirerek, NEET ve JEE sınavlarına hazırlanan aday öğrencilerin yaşamları üzerinde önemli bir olumlu etki yaratabileceğimize inanıyoruz. Bu ortaklık, satın alınabilirlik, güven ve eğitimin demokratikleştirilmesi ilkeleri tarafından yürütülmektedir. Nihai hedefimiz, öğrencilere eğitim yolculukları boyunca en iyi öğrenme kaynaklarını ve sarsılmaz desteği sağlamaktır.”

Küçük bir yatırımla ve bir YouTube kanalıyla yola çıkan PhysicsWallah, öğrencilere uygun fiyatlarla kaliteli eğitim kursları sunuyor. PhysicsWallah, bir kurs için on binlerce dolara varan yüksek bir ücret alan daha büyük rakiplerinin aksine, öğrencilerden 4 $ gibi düşük bir ücret alıyor. Kurucu Pandey’in karizması ve anlaşılır öğretisi de ona sadık bir takipçi kitlesi kazandırdı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın