mHub, Chicago girişimlerini yüksek vitese geçirmek için çok daha büyük bir tesis açıyor

rent a car 34

Ne zaman mHub Yedi yıl önce Chicago’da kapılarını açan şirketin vizyonu, bir şeyler yapan insanlar için geleneksel bir kuluçka makinesi yaratmaktı. Bir prototip laboratuvarı, ofisler, ortak çalışma alanları, toplantı odaları ve sınıflar içerecektir. Hızlandırıcı, bu yedi yılda 500’den fazla girişimi, 200 üreticiyi desteklediğini, yaklaşık 450 patent aldığını ve yaklaşık 4.000 istihdam yaratılmasına yardımcı olduğunu söylüyor. Şimdi, bir yeni edinilmiş, insanlık üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilecek daha fazla girişimin kuluçkalanmasına, hızlandırılmasına ve desteklenmesine yardımcı olmak için Chicago’daki bir fırsat bölgesinde yenilenmiş bir alan. TechCrunch mHub’ın CEO’su ve kurucu ortağı Haven Allen ile mHub için sırada ne olduğunu ve Chicago’yu mükemmel evi yapan şeyin ne olduğunu öğrenmek için konuştu.

“Son altı yılda epey bir yolculuk oldu; kesinlikle kuluçka makinesinin ötesine geçtik,” dedi Allen. “Bugün 250’den fazla girişimiz var. Ama burada Keurig gibi bir sonraki Keurig makinesini kendi tesislerimizde icat eden üreticiler ve gruplarımız da var. Her ikisi de çok erken bir aşamada, ancak bazıları gelip en yeni, en son ekipmanı test edip üzerine inşa edebilecekleri, yatırımcılarla bağlantı kurabilecekleri ve ürün satışlarını artırmak için yeteneklerle bağlantı kurabilecekleri bu tür bir yer arıyor.

mHub’ın bakış açısına göre, mevcut alanını çok aşmıştı ve yeni merkezi, yeni başlayanlara, yenilikçilere ve geliştiricilere ihtiyaç duydukları şeyi mükemmel bir coğrafi konumda sunuyor.

Allen, “Bir fırsat bölgesinde olmak istedik, böylece daha fazla risk sermayesini çekmek ve masaya getirmek için bu atamadan yararlanabildik” dedi. “Tesis üretim bölgelerinden birinde olmak ve toplu taşımaya erişimimiz olmasını istedik. Ve bu, Venn şemasına tam olarak uyuyor.”

Chicago Near Westside’da 240 N. Ashland adresindeki yeni merkez, mHub’a teşvik etmek istediği gelişimi desteklemek için ihtiyaç duyduğu tesisleri sağlamak için inşa edildi.

Allen, “Enerji teknolojileri ve özel test ekipmanı, elektronik ekipman ve yeni ıslak laboratuvarlar, pille ilgili teknolojiler etrafında daha fazla laboratuvar kuracağız” dedi. “Mevcut alanımızda, burada gömülü olan bazı endüstri ortaklarımızın dışında gerçekten özel ofislerimiz yok. Böylece, ekiplerini ve envanterlerini oluştururken daha fazla alana ihtiyaç duyan bu büyüyen ekiplerden bazılarını destekleyebiliriz.”

Hızlandırıcının mevcut elektronik laboratuvarında çalışan mHub üyeleri

hızlandırıcının mevcut elektronik laboratuvarında çalışan mHub üyeleri. Görsel Kaynakları: mHub

mHub’ın sağladığı fiziksel olanaklara ek olarak, yenilik ve bağlantı geliştirmeye yardımcı olmak için insanları bir araya getirir.

Allen, “Burada 600 mühendisimiz var ve bu, imalat camiasındaki yeni başlayanlar için inanılmaz derecede değerli bir kaynak” dedi. “Bu nedenle, kısa vadeli Ar-Ge projeleri için endüstriye dış kaynak sağlamanın yanı sıra yeni başlayanlar arasında kolaylaştırdığımız çok sayıda sözleşme ve işbirliği var.”

Chicago’nun kendisine gelince, üniversitelerin birleşimi, çeşitlendirilmiş üretim ekonomisi, mevcut tedarik zinciri ve ülke genelinde kolay erişim, onu mHub gibi bir inkübatör ve çekmek istediği yeni girişimler için coğrafi olarak ideal kılıyor.

Allen, “İnsanlığı etkileyebileceğine inandığımız şeyler yaratmaya çalışan ürünler ve kurucular arıyoruz” dedi. “İklim sorunları yaşadığımızın bilincinde olarak iklim, enerji, tıbbi cihazlar ve sürdürülebilir üretime gerçekten güveniyoruz. Ve bunu çözeceğimiz birçok yol var. İnsan davranışı tek yönlü görünmüyor, öyleyse teknoloji ihtiyacımız olan bazı ilerlemeleri gerçekten nasıl sağlayabilir?

mHub, hem inkübatörü hem de hızlandırıcı programı aracılığıyla girişimleri destekler. Kuluçka programı, bir iş kurmak için orada olan herkese açıktır ve mHub onları destekleyebileceğini düşünmektedir. Hızlandırıcı seçim süreci daha titizdir. Yatırımcılardan, endüstriden ve üniversitelerde ve ulusal laboratuvarlarda üretim bilimine liderlik etmiş kişilerden ve 19 faktörü karşılama becerisinden oluşan yaklaşık 20 kişilik bir seçim komitesini içerir. Ancak kritik kriterler fikirlerinin yeniliği, pazarlarını anlamaları, takımları ve koçluk almaya istekli olmalarıdır.

Allen, “Kohortları endüstri ile bir tema ortağı etrafında bir araya getiriyoruz” dedi. “Ekiplerin her birine ürünlerini ilerletmek için kullanmaları gereken 75.000 $ nakit ve 25.000 $ mühendislik kredisi veriyoruz. Sonra onlara altı aylık bir program için hiper kaynak sağlıyoruz ve ardından iki yıl boyunca tüm laboratuvarlara ve kaynaklara erişmelerini sağlıyoruz.”

mHub iklim ve enerji odaklı girişimler için bir sonraki turunu açıyor 8 Mayıs’ta

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın